Wpis z mikrobloga

W robocie na magazynie w Polsce jeden gość spytał się mnie czy mam rodzinę, co cie tu trzyma, dlaczego tu pracujesz a nie zagranicą za kilka razy większą kasę. On gość starszy ma rodzinę, kilku innych podobnie i nie znają języka.
Odpowiedziałem mu tylko że nie mam rodziny i właściwie to nic mnie tu nie trzyma.
Teraz w sumie mam przemyślenia z rana czy emigrować do Holandii. Plusy to lepsza kasa, minusy to mieszkanie z patologią a ja nie ćpam i mało piję.
#praca #holandia
  • 14
@MrsMsx Gdybym mógł emigrować na nowo to byłby kierunek Austrii. Pracować gdzieś w ośrodku narciarskim i całkiem blisko polski.
@hpiotrekh Kolega pewnie myśli nad jakąś gówno agencją pracy, co to za pobyt w 4 osoby w małej klitce zainkasują 80 euro na miesiąc. Gdy ja tak pojechałem, #!$%@?łem jak najszybciej się dało i z tego co pamiętam to firma nie dawała wyboru co do zakwaterowania. A wątpię czy by znalazł kontrakt bez pośrednika, jeśli chce pracować na magazynie.

@MrsMsx ogarnij podstawy holenderskiego i żyj jak człowiek, a nie z podludźmi, dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CreaOnion: zazwyczaj tak jest, ale dałoby się to pewnie ominąć w wyjątkowej sytuacji. Tylko przy tygodniówce na poziomie 300€to się nie poszaleje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zakochany_kundel: Anglia to aktualnie jeden z najgorszych kierunków emigracyjnych. Smród, brud, bieda i niebezpieczeństwo. Kiedyś to faktycznie Anglia była idealnym wyborem, ale po tym jak pościągali tych muslimów i innych, to tak teraz brexit jeszcze totalnie dobił gospodarkę itp Anglii.
W Holandii będzie podobnie jak nic nie zmienią z emigrantami z dalekiego wschodu. Bo to jakby nie było oni popsuli gospodarkę.. Bo jeśli jakiś arab dostaje za darmo mieszkanie + inne