Wpis z mikrobloga

  • 10
@krysc4d wystarczy sobie kupić porządny kalkulator i jednostki imperialne stają się miłe i przyjemne, szczególnie jeżeli trzeba dzielić je przez 3.
  • Odpowiedz
@krysc4d: na szczescie w mojej branzy uzywamy jednostek SI. Czasami jedynie powierzchnie sa faktycznie podawane w sq ft, ale nie wyobrazam sobie pracowac na calach w odleglosciach.

Dziwne jedynie, ze w UK nie lubia uzywac gradow a kochaja za to stopnie w miarach katowych
  • Odpowiedz
@krysc4d: nosz nawet mnie nie #!$%@?. Musiałem zrobić cały rysunek dla hamburgerów w calach. Produkcyjne w mm, bo prawilnie u niemców, a montażówka w tych zwierzęcych gównach. Dwa razy dłużej siedziałem żeby się wszystko zgadzało. Pół biedy że AutoCAD to automatycznie przelicza i to ONI będą mieli problem. Ja mam ładne 13.25mm. To oni mają 33/64" Powodzenia w mierzeniu.

I potem ta gównoburza, kiedy się okazało że M12 to NIE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@krysc4d: no ale demokracja, zazdrościcie, ciemnioki z zadupia Europy pachnących hamburgerem i tłuszczem jednostek.
A tak na serio to powinno być #!$%@? zakazane. Tylko cale w kołach i przekątnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PerkoS: a co Ci zależy na tym że wykonawca dostanie rysunek w calach? Jeden rysunek do hamburgerów i jeden do wykonawcy. Co oni nie umieją liczyć?
  • Odpowiedz
W UK pracowałem w oddziale japońskiej firmy i zajmowałem się serwisem śrub kulowych. Nasza firma produkowała je tylko w PRC, USA i Japonii. Jedyny w Europie serwis był w naszej fabryce, ale śruby zjeżdżały do mnie z całego świata. #!$%@?, jakie te amerykańskie rysunki były #!$%@?. Do 8 miejscy, #!$%@?, po przecinku w tych ich #!$%@? calach. Więcej czasu zajmowała mi interpretacja rysunku niż regeneracja śruby. Hańba!
  • Odpowiedz
@krysc4d: najzabawniejsze jest to, że hambuksy ratyfikowali traktakt o miastach i mają cały zestaw wzorców SI na podstawie których wyznaczają te swoje gownojednostki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krysc4d: używanie jednostek imperialnych to żenada i każdy, który tak robi powinien się wstydzić, wszystko to przypomina zabawę dla dzieci: paluszki, stópki, łapki, nasionka, sznurki:
D.....t - @krysc4d: używanie jednostek imperialnych to żenada i każdy, który tak robi...
  • Odpowiedz
@Unik4t: no "zależy mi" tyle, że ja go muszę przygotować, nie wiem kim jest "wykonawca" dla Ciebie i o co dokładnie Ci chodzi.

Mówię o rysunkach większych niż płytka tentegująca do dynksa jakby co :)
  • Odpowiedz