Wpis z mikrobloga

jak mi się kiedykolwiek uda zarabiać 3,5-4k netto to będę odczuwała sukces, stąd jak widzę że ktoś uważa że 10k to mało i nie pozwala na wygodę to uwierzyć nie mogę xD


@drvcev: I ile z takich 3,5k możesz odłożyć na emeryturę (nie mówię o odkładaniu na jakieś większy zakup lub ambitne wycieczki)? 200zł miesięcznie? Będziesz 15 lat potem żyła za 1200zł tego co ci ZUS przeleje?

no średni
  • Odpowiedz
@Samcro #!$%@? wszyscy, wszyscy #!$%@?!!!! Ja zarabiam 3-4k i żyję, może jeżdżę lanosem, może wynajmuję mieszkanie od cioci i tyram po 8h czasem na mrozie, ale!!!! No właśnie "ale", ale nic mi z tego bo byłem #!$%@? nieukiem i do tego mam długi :x
  • Odpowiedz
Wykop w pigułce xD W polsce poza dużymi miastami ludzie pracują za 2k, a 4k to już górny sufit. Na wykopie plusują wszyscy rozdajo byle rzeczy za 10 zł, a jakiś debil pisze, że

no yyy 15k to klasa średnia

Z 90% wykopków nie widziało przelewu na 5k i jeszcze te teoretyczne wyliczenia ile wydaje się na zycie xD Ktoś z zarobkami rzędu 50k, czy 100k to zajmuje się swoim biznesem (bo
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzegrywWykopek
Czyli jeżeli ja i moja małżonka pracujemy na kasie w Lidlu i mamy 3.5 na reke, czyli razem 7 to jesteśmy klasa średnia? xD
Chyba że mówimy 7-8 na osobę w rodzinie.
  • Odpowiedz
Biedny bogatego nie zrozumie i odwrotnie. Twoi znajomi z reguły zarabiają podobnie do ciebie, czy to mało czy dużo, więc ciężko jest zrozumieć i uwierzyć, że ktoś może żyć inaczej - obu stronom. Strasznie mnie śmieszą te teksty, że nie ma tu ludzie 15k. Ja strzelam, że są i 50 :)
  • Odpowiedz
Co ja czytam?! Takie tematy jak ten pokazują tylko, że powinno się rozmawiać o zarobkach! Poziom zagubienia jest makabryczny, kompletny brak punktów odniesienia!
  • Odpowiedz
@PrzegrywWykopek: udowadnia, wbrew twojej tezie ludzie tyle zarabiają „na etacie”. Chciałeś „zawód”, dostałeś konkretną nazwę stanowiska z wysokimi zarobkami. 10k na takim stanowisku to jest dopiero ewenement.
  • Odpowiedz
@drvcev: za 10-15 tysięcy można żyć bardzo wygodnie i można myśleć spokojnie o bezpiecznym planowaniu przyszłości - szybkiej spłacie hipoteki, inwestycjach na emeryturę czy zakupie mieszkania dla dziecka na lepszy start w życiu.
Tzn. ja to mówię z perspektywy osoby, która nie utrzymywała żony, tylko odwrotnie - moja żona też zawsze była ambitna i nieźle zarabiała, więc u nas są w domu dwie dobre pensje.
Natomiast trochę smutno się czyta
  • Odpowiedz
Zarobki powyżej ok. 13-15k miesięcznie pozwolą na spokojne życie i nie martwienie się o każdy wydatek. Można rozwijać swoje zainteresowania itp. Jednak nie jest to jakieś nie wiadomo jakie szaleństwo w życiu, jak niektórzy myślą. Każde pieniądze można łatwo wydać.
  • Odpowiedz
@Samcro: to jest ciekawe zjawisko że powyżej 10k netto zarabia w Polsce jakieś 5% lub 10% (nie pamiętam) i chyba dziwnym trafem większość z nich mirkuje xD
  • Odpowiedz