Wpis z mikrobloga

Odkrywca struktury DNA, noblista, J. Watson został pozbawiony tytułów za "rasizm" !

Lewactwo musi w każdy sposób zaklinać rzeczywistość.
James Watson został pozbawiony tytułów w Laboratorium Cold Spring Harbor, którym kiedyś kierował.
Powodem była wypowiedz naukowca w filmie dokumentalnym, w którym on kwestionuje równe zdolności intelektualne przedstawicieli różnych ras.

#nauka #swiatnauki #lewackalogika #bekazlewactwa #lewactwo #swiat #zainteresowania #biologia #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #naukowcy #nobel #lewackalogika #spoleczenstwo #wolnoscslowa #mikroreklama
RFpNeFeFiFcL - Odkrywca struktury DNA, noblista, J. Watson został pozbawiony tytułów ...

źródło: comment_jCducFTdq4mfJEK4ueeOW1RgZKNJlGbx.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL gościu tak z dobrego serca ci
życzę, jeśli chcesz wstawić merytoryczny tekst to unikaj określeń "lewactwo, prawactwo" znajdziesz tyle samo zwolenników za i przeciw i wszyscy będą mieli po trochu racji.

Po prostu nie zniżajmy nauki to poziomu wojenek poglądowych.
  • Odpowiedz
Takie zachowania tylko sprzyjają patologii i rodzeniu się antyintelektualnych dogmatów... to z kolei powoduje upadek nauki.


@FlaszGordon: Pisze gość promujący na wykopie Daily Stormera xD
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Akurat tu chłopaki mają rację, darujmy sobie "prawactwo" i "lewactwo". Wystarczy fakt, że osoba z dużym wkładem w rozwój jest traktowana niesprawiedliwie za swoje poglądy, w dodatku przez firmę, której te poglądy nie dotyczą (nijak nie przeszkadzają w działalności).

Gdy dodajesz taki żargon w tytule, sugerujesz od razu, że jesteś stronniczy. Wkurza to mnie i pewnie wiele innych osób także, obojętnie, czy by tam było "prawactwo" czy "lewactwo". To
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Jestem generalnie za tym, żeby rozdzielić naukę od prywatnych przemyśleń ludzi nauki, tak samo jak irytuje mnie,gdy przychodzi rozdawać Oskary i potem okazuje się, że jakiś faworyt do nagrody nagle wypada, bo okazało się, że jakiś asystent reżysera coś napisał kiedyś rasistowskiego w necie. To mają być nagrody za sztukę filmową, niech wygrywa faktycznie najlepszy. To samo jeśli chodzi o świat nauki. Tym niemniej facet no nie ma racji.
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

Ja nikogo z Wykopu nie chciałem obrazić to fakt i do nikogo nie kierowałem swoją wypowiedz jeśli chodzi o podziały polityczne ( Wykopowe czy tam inne )

No nie wiem jak określić to "stowarzyszenie" które wywiera olbrzymie ciśnienie na nas, na cały świat.
Ich tu nazywają potocznie "lewactwem" chociaż te osoby nic wspólnego nie mają z
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Widziałem, co wcześniej napisałeś (przed edycją) i właściwie trudno zanegować obecną sytuację na świecie, rozumiem to, podobnie jak trudno znaleźć inne określenie, niż "lewactwo", po prostu to działa jak płachta na byka i sprowadza potem dyskusję do sam wiesz jakiego poziomu. Sam nie wiem, co z tym zrobić, wydaje mi się, że najlepiej by było w samym opisie znaleziska i tytule unikać takich mocnych określeń i stosować oficjalny język,
  • Odpowiedz
Watson sam złożył rezygnację i przeprosił za swoje wypowiedzi.


To będzie to słynne auto da fe stosowane w sądach inkwizycyjnych
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: ale kumasz, że najniższą średnią IQ mają najczęściej kraje trzeciego świata z ograniczonym dostępem do edukacji a czarni z USA wykazują się wyższym IQ(nawet pomimo wszystkich problemów czarnej społeczności w stanach i tego, że czarni tam też nie mają zbyt kolorowo z edukacją) w stosunku do czarnych z afryki i wszystko wskazuje na to, że to właśnie dostęp do edukacji i jej poziom ma największy wpływ na poziom IQ
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: ja #!$%@?... nie, to że dna koduje ilość melaniny w skórze nie oznacza, że koduje też IQ. Musisz to UDOWODNIĆ. > Co śmieszne, bardzo prawdopodobnie jesteś jednym z tych, którzy nie wierzą że można się urodzić trans/homo... > @Naxster Dokładnie, tym bardziej, że koncept rasy nie jest stricte biologiczny, a bardziej biologiczno-społeczny. Zmienność genetyczna pomiędzy ludźmi uznawanymi współcześnie za różnych rasowo wynosi ok. 6-15%, natomiast ok. 85% stanowi
lazzyday - > @FlaszGordon: ja #!$%@?... nie, to że dna koduje ilość melaniny w skórze...

źródło: comment_ARoHRYYNlAKVcHA72yzSmLwkqbfIQs7p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Do tej pory Twoje wpisy były w stylu dawnego Wykopu, na którym można było znaleźć ciekawe informacje. Teraz nagle rzucasz słowem "lewactwo", które od dłuższego czasu oznacza "ktokolwiek" i jest używane głównie w kontekście nawet nie politycznym, a politykierskim (powiedzmy sobie szczerze, na Wykopie używano go wobec wszelkich opcji politycznych, od lewicy po prawicę i z uwzględnieniem opcji apolitycznych). Aż tak zależy Ci na plusikach, z e sięgasz po
  • Odpowiedz
Czy twierdzisz że genetyka nie determinuje koloru skóry? Ewentualnie innych widocznych cech w budowie ciała ludzkiego?


@FlaszGordon: ja #!$%@?... nie, to że dna koduje ilość melaniny w skórze nie oznacza, że koduje też IQ. Musisz to UDOWODNIĆ.

Co śmieszne, bardzo prawdopodobnie jesteś jednym z tych, którzy nie wierzą że można się urodzić trans/homo...

Hodowcy psów i koni wyścigowych muszą się dowiedzieć że kategorycznie nie mogą wykonywać swojej pracy bez wyizolowania
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: Nikt nie neguje różnicy IQ w zależności od regionu. Teraz pokaż mi pracę która wskazuje że GENY, czyli KOD GENETYCZNY osób czarnoskórych determinuje ich niższe IQ. Tylko uwaga, do tego nie znajdziesz ładnego prostego obrazka. btw nie istnieje jeden uniwersalny test IQ dla kategorii zwierzęcia: człowiek. Ba, nie ma nawet #!$%@? jednego jakiegoś pewnego, dobrego testu na pomiar ogólnego IQ dla osób z tego samego kraju. Jest kilka rodzajów
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

Masz rację trzeba wysłowić w jakiś inny sposób.
Generalnie ci co bawią się w tęczowe awatarki i dostają histerii na słowo lewactwo nic współnego nie mają nic wspólnego z moją wypowiedzią.
Ja mam na uwadze tych tz. "master of pappets" które zajmują się praniem mózgów całego świata, otwierając coraz to nowe okna Obertona, skutecznie tworzą równoległa rzeczywistość na swoje
  • Odpowiedz
Lewactwo zjada już własny ogon, ciekawe ile czasu trzeba będzie aż powstanie potrzeba do stworzenia czegoś niwszego i lepszego
  • Odpowiedz