Wpis z mikrobloga

Oglądam wczorajsze #wiadomosci #tvpis i pierwszym newsem jest niewątpliwie sukces rządu - Miłosz S. projektant escaperoomu gdzie zginęły nastolatki tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ale powiedzcie mi, jeżeli ktoś się orientuje w #prawo jaki jest sens zamykać teraz chłopaka skoro żadnego procesu jeszcze nie było?

Żeby nie zaprojektował kolejnych niebezpiecznych escaperoomów?

Obrzydliwa pokazówka :/

#polska #escaperoom #patologiazmiasta #bekazpisu #wydarzenia #wypadek
Ksemidesdelos - Oglądam wczorajsze #wiadomosci #tvpis i pierwszym newsem jest niewątp...

źródło: comment_quqqEaWAcEW8NppOjuPZtl9vrtgXbVuH.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksemidesdelos:
może chcieli żeby gość się doszkolił z budowy escape roomów, a cela jest najlepszym miejscem ku temu. Ewentualnie chcą sprawdzić, czy uda mu się uciec z państwowego escape roomu( ͡° ͜ʖ ͡°).

Na serio, to jest najlepsza opcja dla niego, potrzymają go rok i wyjdzie, później dostanie rok pozbawienia wolności a pobyt w areszcie tymczasowym, będzie zaliczony jako odbycie kary. W innym przypadku, gość by
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Jak byłem dzieckiem, to mama mi mówiła, że w Rosji to za kopnięcie puszki na ulicy wsadzają do więzienia i nim się procesu doczekasz to kitę odwalisz w celi. Oczywiście to jest przejaskrawiony obraz ale niech ktoś mi powie, że w Polsce nie dzieje się podobnie.
To są te same sowieckie metody. A tak jak PiS się tych komuszych standardów trzyma, to nawet towarzysze z SLD tak gorliwi nie byli ani folksdojcze z PO.
Propaganda na całego.
Ukarać winnych! Niech poleje się krew! Oczywiście wszystkiemu winni chciwi prywaciarze, którzy rządni pieniędzy narażają życie i zdrowie niewinnych ludzi.
Naprawdę siedzi mi w głowie ta tragedia, żal mi tych dzieciaków aż serce pęka, ale to co robi ta zapluta pisowska władza jest obrzydliwe. Każdą okazję będą wykorzystywać, byle o kolejne oczko zacisnąć pasa. Opresyjni zamordyści wykorzystają całą sytuację do tego, żeby jeszcze bardziej tłamsić, regulować, karać, obostrzać i utrudniać, jednocześnie buntując jedne grupy społeczne na drugie aby zyskać poparcie dla swoich drastycznych działań.
A najlepsze jest to, że nie było wcześniej żadnych specjalnych przepisów. Chłopak, którego zamknęli na 3 miesiące i ciągają go przed kamerami w kajdankach (tak jakby miał im s--------ć, chociaż to on sam zgłosił się na policję, żeby dowiedzieć się co się stało) nie naruszył żadnego prawa. Prowadził działalność wedle ustalonych zasad. Wiem, jak brzmi w mediach hasło ,,ogrzewał butlami gazowymi'' wiem, że wszyscy łapią się za głowę i k----ą, że jak tak można, dlaczego tam nie było
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: ale przecież cokolwiek się zaprojektuje (legalnie, chyba tak było skoro mają projektanta) to musi przejść przez urząd. Więc dlaczego tam nie szuka się winnych na początku - kto to klepnął? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Przecież każdy ma w chuju tego typa i te ofiary z resztą też. Teraz chodzi o to, żeby nie wyszło, że jakiś urzędnik-debil albo za łapówę dopuścił "eskejprum" w garażu ogrzewanym praktycznie wyłącznie gazem bez zabezpieczenia i wyjścia awaryjnego. Przecież w tym k--------u wszystko się robi post-factum: -"uuuu jebło! ROBYMY KONTROLE! ZMASOWANE KURŁA!" -"uuuuuu palą się wysypiska śmieci jedno po drugim! ROBYMY KONTROLĘ! PRZECIEŻ TO CHYBA NIEMOŻLIWE ŻEBY TAK
  • Odpowiedz
Na serio, to jest najlepsza opcja dla niego, potrzymają go rok i wyjdzie, później dostanie rok pozbawienia wolności a pobyt w areszcie tymczasowym, będzie zaliczony jako odbycie kary.


@janusz0: wiesz o tym że tymczasowe aresztowanie jest najsurowszą formą pozbawienia wolności a kara pozbawienia wolności w zakładzie karnym może być znacznie, znacznie lżejsza (w skrajnym przykładzie w zakładzie typu otwartego). W niektórych cywilizowanych państwach okres tymczasowego aresztowania zalicza się z mnożnikiem
  • Odpowiedz
Naprawdę siedzi mi w głowie ta tragedia, żal mi tych dzieciaków aż serce pęka, ale to co robi ta zapluta pisowska władza jest obrzydliwe. [...]

A najlepsze jest to, że nie było wcześniej żadnych specjalnych przepisów. [...] Prowadził działalność wedle ustalonych zasad. Wiem, jak brzmi w mediach hasło ,,ogrzewał butlami gazowymi'' wiem, że wszyscy łapią się za głowę i k----ą, że jak tak można, dlaczego tam nie było normalnego ogrzewania.

To niech mi ktoś powie, czy nigdy w życiu nie spotkał się z piecykami na butle gazowe?


@Ekspert_z_NASA: to samo masz często z wypadkami drogowymi - stawia się na ukaranie winnego chociaż jego wina polegała na tym że miał pecha, bo podobnie jedzie 90% kierowców. Indywidualne karanie ma wtedy zerowy sens, ale nikomu to nie przeszkadza.
Mam na myśli sytuację potrącenia na pasach przy wyprzedzaniu (jestem skłonny się założyć, że 3/4 kierowców nie wie że nie wolno wyprzedzać na pasach albo nie wie jaka jest definicja wyprzedzania), to samo z dostosowaniem prędkości do warunków (w
  • Odpowiedz
C--j z tym, że musiało się zaczadzić 5 osób, żeby urzędy stwierdziły, że ooo k---a setki eskejprumów w kraju, może chociaż warto sprawdzić czy mają tam wyjścia ewakuacyjne, a nie dawać pozwolenia na ślepo?


@tellet: ja "czekam" na ofiary śmiertelne w biedronce, ciekaw jestem kogo będą ścigać za zatarasowane wyjścia ewakuacyjne - albo się okaże, że wyjścia "były" w tej biedronce akurat nie zastawione albo "nie miały wpływu na ewakuację"
  • Odpowiedz
poza tym nie znam takiego rodzaju posiedzenia jak 'posiedzenie aresztowe'. Ciekawy wymysł. I to racja, że nie musisz znać podstawy. W internecie nikt nie musi nic wiedzieć a każdy ochoczo zabiera głos.


@Manynagle: Czyli jesteś studenciakiem, który g---o wie, bo w przyszłym roku będzie miał KPK.

Ty yteż zabierasz głos, a nie wiesz z kim rozmawiasz i nie bardzo wiesz o czym. Fajnie, że przeczytałeś przepis, ale ewidentnie nie masz pojęcia o tym kiedy powinno się ów przepis
  • Odpowiedz
ale przecież cokolwiek się zaprojektuje (legalnie, chyba tak było skoro mają projektanta) to musi przejść przez urząd

@tomund:

urzędnik-debil albo za łapówę dopuścił "eskejprum"
  • Odpowiedz