Wpis z mikrobloga

Oglądam wczorajsze #wiadomosci #tvpis i pierwszym newsem jest niewątpliwie sukces rządu - Miłosz S. projektant escaperoomu gdzie zginęły nastolatki tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ale powiedzcie mi, jeżeli ktoś się orientuje w #prawo jaki jest sens zamykać teraz chłopaka skoro żadnego procesu jeszcze nie było?

Żeby nie zaprojektował kolejnych niebezpiecznych escaperoomów?

Obrzydliwa pokazówka :/

#polska #escaperoom #patologiazmiasta #bekazpisu #wydarzenia #wypadek
Ksemidesdelos - Oglądam wczorajsze #wiadomosci #tvpis i pierwszym newsem jest niewątp...

źródło: comment_quqqEaWAcEW8NppOjuPZtl9vrtgXbVuH.jpg

Pobierz
  • 83
@Ksemidesdelos: Ogólnie, to komedią jest ta sprawa. ''- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt wobec Miłosza S. - mówił na konferencji prasowej prokurator Ryszard Gąsiorowski. Jak dodał, sąd podejmując decyzję o areszcie dla mężczyzny wziął pod uwagę dwie przesłanki: potrzebę prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania oraz zagrożenie surową karą.'' XD
@Ksemidesdelos: już tak bardziej poważnie. Nie wiem, czy trzeba było aresztować, nie wiem, czy areszt się po zażaleniu utrzyma. Przesłanka do złożenia wniosku i zastosowania t.a. była (przynajmniej jedna z trzech, które polska procedura karna przewiduje, sąd stwierdził, że nawet były dwie). Zauważyłem natomiast, że bardzo często wykopki płakały jak sąd kogoś nie aresztował albo prokurator wniosku o t.a. nie skierował. Włącznie z nawoływaniem do wywalenia z zawodu takiego sędziego/prokuratora.

Zamykać