Wpis z mikrobloga

Zatrudnij pracownika
Dwie średnie krajowe na umowie o prace bo będzie brał kredyt pod dom na wiosne
Masz awarie z transportem do pracy, popros gościa o podwózkę 3km
Gość ci krzyczy 600 za podwózki albo #!$%@? z buta
Nie dotrzyj do pracy na czas
Wręcz gościowi rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym przed świętami
Brak profitu #budownictwo #pracbaza
Brak ciągłości do kredytu, brak pracy drugi miesiąc - tak się robi biznes.
  • 264
  • Odpowiedz
zarządał też kilka kafli zaliczki

ludzi po studiach odrzucam z automatu bo to chodzące problemy

@suqmadiq2ama: bo znają ortografię i nie chcą robić za pół darmo, a do tego odmawiają wozić dupę przemądrzałego, zakompleksionego przełożonego?
  • Odpowiedz
@KicuSsj: większe wynagrodzenie by dostał kredyt pod dom. Nie złodziejską umowę o pracę, ja tam daje wybór pracownikowi, chce UoP? Ma. Chce dzieło/zlecenie? Może B2B? Ma
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama Czekaj, to w końcu bez szkoły czy jednak certyfikaty i doświadczenie trzeba mieć bo to dużo chętnych by się znalazło? Jak coś to mogę podrzeć moje dyplomy ze studiów i biorę te 36zł brutto
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Widzę że nadal standard rypać w Polsce po 250h xDD
Spawacz to ciężka robota niszcząca oczy po ilu latach #!$%@? po 250h taki człowiek będzie wrakiem 5-10? Powinni po 8h pracować ale pewnie się nie da u janusza xD
Bo standart na budowie to hehe 10-12h bo to nie urząd ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co takim ludziom przyjdzie z tego domu jak nawet nie będą
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Taka prawda, że ogarnięty człowiek po studiach nie będzie szukał raczej pracy jako spawacz. Choćby dlatego, że go pewnie spawanie zwyczajnie nie interesuje. Jakby mądrego człowieka interesowało spawanie, to by nie tracił czasu na studia. Dlatego Ciebie rozumiem.

Ja zatrudniam w IT i tutaj widze, że generalnie ludzie po dobrych uczelniach są lepsi. I nie chodzi mi o wiedzę, tylko systematycznośc, dokładnośc i podejście do pracy. Bo to jest wymagane
  • Odpowiedz
@Neoplan: w rekrutowaniu do tej pracy zwraca się uwagę wyłącznie na umiejętności, lepszy spawacz po zawodówce z dwuletnim doświadczeniem niż nieudany inżynier. Naturalnie nie po to się studiuje żeby pracować przy spawaniu.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama Nie zazdroszczę pracy z ludźmi. Same problemy. Daj komuś palec a weźmie Ci całą rękę.

Wiele osób dziwi się dlaczego stałem się bardziej oschly w stosunku do nowych... No ale bądź tutaj normalny jak każdy patrzy żeby Cię ttlko wydymac.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@piepsze: rynek pracownika. Najpierw jedni psuli teraz drudzy. Chociaż nie, to chyba jednak elementarna ludzka przyzwoitość.

Na mnie się kiedyś kolega obraził bo cały czas na sylwestrze cisnął beke ze mnie jakim to ja gruchotem jeżdżę, że wstyd i bieda a na koniec się obraził że zabrakło dla niego miejsca i odwiozłem do domu (zresztą miałem po drodze) obcych ludzi którzy mnie ładnie poprosili a on musiał 2h na ubera czekać.
  • Odpowiedz