Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Halo,

(piszę z anonimowych, ponieważ moje główne konto służy na wypoku do trollowania, a nie chcę by ten post został odebrany przez pryzmat głupot jakie tam wypisuje xD)

Koniec roku to czas podsumowań, więc pomówmy o pieniądzach. Otóż od jakiegoś czasu zapisuję w excelu każdą wydaną złotówkę i w ten sposób otrzymałem zestawienie wydatków z całego roku. Osobiście lubię oszczędzać, temat jest dla mnie niezwykle ciekawy i prowadzenie takiego spisu przychodzi mi bez żadnego wysiłku. Czy inni mircy również prowadzą takie listy? Jeśli tak to podzielcie się swoimi spostrzeżeniami albo gotowymi formularzami, może coś ciekawego uda się podpatrzeć :) Dotatkowo fajnie będzie popatrzeć na koszty życia innych i co by się tu dało zoptymalizować.

Krótko o mnie: początkujący inżynier w automotive, zarobki ca. 4,5k netto, Wrocław.

#pieniadze #oszczedzanie #cebula

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Halo,

(piszę z anonimowych, poni...
źródło: comment_m1bS50ci3au4kmivGJkJj5i4W5LyExju.jpg
  • 194
@AnonimoweMirkoWyznania: zarobek 54k, wydatki 38, zostało 16k. Całkiem nieźle :D

Przy zarobkach rzędu 3000zl netto, brakło by pieniędzy na wszystko z tej tabelki (36000k zarobek). I teraz zabawnie się na to patrzy, bo wiele osób typu programiata15k czy glazurnik15k będzie się śmiało z OPa, a cała reszta, będzie zazdrościć, bo niestety chyba z 85% ludności zarabia mniej niż te 3300k netto ;-)
@AnonimoweMirkoWyznania 4,5k netto początkujący inżynier automotive? A jaka firma? Z racji studiów mam z 60 znajomych, ktorzy siedzą w tej branzy, niektórzy są managerami czy dyrektorami i wiem jakie stawki mają uzgodnione. 4-5k ale brutto to raczej standard, dlatego zaciekawiłes mnie tym ;)

Nie mniej gratuluję i cieszę się że zmienia się na lepsze, jak ja zaczynałem swoją przygodę (2011/2012) to za 3 brutto ludzie zabijali się o stanowiska, mówię tu o
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam konto w milenium. Nie wiem jak w innych bankach ale w millenium masz manager finansów w którym na bieżąco dodają ci się wpisy z transakcji. Możesz dodawać nowe kategorie, ustawiać reguły dla wszystkich kategorii. Możesz też zmieniać kategorię wybranej transakcji, dzielić transakcje i zmieniać im kategorie. Bardzo fajne narzędzie. Jest za darmo oczywiście.
Można podglądać wykres jak na obrazku, do tego jest oczywiście tabelka z procentami i wartościami. W
Pobierz michal_kopaczewski - @AnonimoweMirkoWyznania: Polecam konto w milenium. Nie wiem jak ...
źródło: comment_oDSIY8UWlAQb4drstaSNImN6iv3KFBet.jpg