Wpis z mikrobloga

Ej wie ktoś może czy taki typ osobowości/charakter/zaburzenia psychiczne lub jakkolwiek to nazwać jakie ma Sheldon z #teoriawielkiegopodrywu jest jakoś nazwana? Mam ziomka, który mi go przypomina pod wieloma względami i chciałbym o tym poczytać coś.

Taki człowiek, który jest zapatrzony w siebie, nie potrafi dogadywać się z ludźmi, mądry ale niezbyt bystry, uparty, introwertyczny, nie widzący że jest z nim coś nie tak xd

O i całkowicie nie rozumiejący sarkazmu :p

O jeszcze jedna cecha charakterystyczna to jaranie się dziwnymi rzeczami. Sheldon był zafascynowany Star Trekami jakimiś, mój znajomy też jara się dziwnymi rzeczami.

#psychologia #seriale #przegryw #introwertycy
M.....k - Ej wie ktoś może czy taki typ osobowości/charakter/zaburzenia psychiczne lu...

źródło: comment_euVMdGrb5eLbsP9P80tJmihH51OqTaDT.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianAlkoholik:
asperger

W 1944 roku Hans Asperger, austriacki lekarz pracujący w dziecięcej klinice psychiatrycznej w Wiedniu, zauważył, że kilkoro jego pacjentów odbiega zachowaniem od reszty grupy. Cechowały ich wysoki poziom inteligencji, ciekawe zainteresowania, posługiwanie się bogatym słownictwem, ale też trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, problemy z komunikacją pozawerbalną i niezdarne ruchy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianAlkoholik: Nie wiem czy to zaburzenia czy jego błąd poznawczy, więc by się obraził.

Najlepsze było, jak zaciągnąłem go na siłownię, to zamiast robić to co powinien to ściemniał na maszynach.
Co do suplementacji to multum witamin itp, kolacja do 18 xD, a po pracy czy po pobudce cyk i piwko. :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Me_Eliot
@PiccoloColo
@TrueSlav
@Fynnie tak to na bank zespół Aspergera, czytam to większość się zgadza, śmieszna sprawa, gdybym mu o tym powiedział, jakieś linki wysłał, to pewnie by się na mnie obraził w #!$%@?
W sumie często się z nim i tak kłócę, ciężko jest spędzać jakiś dłuższy czas z takim człowiekiem
  • Odpowiedz