Wpis z mikrobloga

Co to znaczy "wykorzystać" studia twoim zdaniem? Te mityczne "znajomości", o których każdy mówi a nic z tego nie wynika?


@Shatter: Po prostu pracować w zawodzie zgodnym z wykształceniem, na stanowisku, na którym zdobyta na studiach wiedza się przyda, a nie czekać, aż pracodawcy sami się będą bili o człowieka z dyplomem, a jak się okaże, że tak nie ma, to stwierdzić "a #!$%@?, składam CV do jakiejś fizycznej roboty" (
@Pantegram: sam ukończyłem technikum Informatyczne.
W moim mieście masz dwa licea, ktore mają mega wysoki poziom i jest moje technikum wraz z gimnazjum i zawodówka.
Jak kończyłem podstawówkę odradzano mi moja szkole, bo w latach 90 i poczatku 2000 chodziło mega duzo osob powiązanych ze światem przestępczym (Pruszków). Wybrałem sie tam do gimnazjum, w którym radziłem sobie o wiele lepiej niż w podstawówce. Jak kończyłem gimnazjum juz wiedziałem, że ide do
Uwazam, ze warto wybrac technikum tylko wtedy gdy jest sie pewnym co sie chce robic i to sie lubi robic.

@NUkz: Widzisz, dokładnie to samo napisałam, dodając jeszcze, że warto patrzeć na poziom szkoły. "Ciagle dyrekcja dbała o załatwianie dotacji, nowy sprzęt, wykwalifikowani nauczyciele od zawodowych przedmiotów i wiele innych plusów" To tak naprawdę można sprawdzić przed pójściem szkoły i warto, wtedy nie wątpię, że to będzie dobrze spędzony czas.

Mam
studia są #!$%@?. Niczego ciekawego się tam nie nauczysz, zawodu nauczysz się dopiero w pierwszych miesiącach zatrudnienia, a inżynierem może zostać nawet największy kretyn.

Kompletnie się z tym nie zgadzam. W edukacji wyższej dużo organizacyjnie bym zmieniła, było wiele rzeczy, które doprowadzały mnie do szału, ale mimo tych wad pójście na nie było najlepszą decyzją mojego życia. Nauczyłam się przeogromnie dużo i co więcej - wykorzystuję tą wiedzę w pracy. Gdyby nie
@Shatter: Miałem taką sytuacje w pracy że szef najpierw nie chciał mnie przyjąć bo brak studiów, a później kazał mi douczać magistrów, ogólnie parodia.

@NUkz: Osobiście nie polecałbym technikum informatycznego nikomu, oczywiście każda szkoła jest inna, ale u mnie na lekcjach zawodowych nauczyciele dbali tylko o to żebyśmy wiedzieli jak zdać egzamin zawodowy który jest na strasznie niskim poziomie. Większość klasy po tej szkole trafiła do pracy na produkcji, niektórzy
@Dr_Manhattan: zwykły Support tylko, ze w języku angielskim :) ja akurat trafiłem dobrze bo do producenta sprzętu sieciowego, a od zawsze sie sieciami interesowałem. Wilk syty i owca cała, jezeli jestes z okolic Warszawy lub z Warszawy to moge zapytac szefa bo bedzie szukal kogos na moje miejsce.
@K-S-: wszystko zalezy od podejścia uczenia i w dużej mierze szkoły, a szczegolnie nauczycieli.
@Pantegram: wiekszosc znajomych po liceum tez tak