Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 365
@MorenkaKnight: samo określenie "fach w ręku" to takie komunistyczne bezsensowne gówno, że nie potrafię brać na poważnie nikogo, kto go używa na poważnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przecież to nie ma najmniejszego sensu i nic nie daje, jeszcze gorzej niż te mityczne "uprawnienia" po technikum.
  • Odpowiedz
samo określenie "fach w ręku" to takie komunistyczne bezsensowne gówno, że nie potrafię brać na poważnie nikogo, kto go używa na poważnie


@frogi16: co jest komunistycznego w uczeniu do zawodu?
  • Odpowiedz
@kuhonnyje_rewaljucje: nie w nauce, a w takim pojmowaniu świata. To za komuny panowało przeświadczenie, że jakiś wydumany "fach" determinuje twoje życie i jest do niego niezbędny. W pewnym stopniu była to prawda, bo jak się już miało ten papier to droga do kopalni i emeryturka po 20 latach stała otworem...
Obecnie nie ma to absolutnie żadnego sensu i tak jak sama nauka zawodu jest pomysłem świetnym, tak argument o mieniu czegokolwiek
  • Odpowiedz
samo określenie "fach w ręku" to takie komunistyczne bezsensowne gówno


@frogi16: e tam fajne określenie, znam paru gościu, o których każdy gdyby ich tylko zobaczył i posłuchał w gimbazie to powiedziałby, że typowe seby o iq 40. Ci o których myślę skończyli zawodówki i wiem, że już w pierwszej robocie dostali 3,5k na rękę jako hydraulicy. Ciekawe ilu mirków ze średnim widziało tutaj takie wielkie liczby xD. Co prawda "fachu" nauczyli
  • Odpowiedz
@stranger13: nie wiem, jak było u ciebie, ale u mnie to wyglądało to tak, że bardziej odciągali w ten sposób od liceum/technikum osoby, które i tak by ich nie skończyły ¯\_(ツ)_/¯ Ale jeżeli ktoś tak przekonywał ogarniętych ludzi to rzeczywiście lipa.
  • Odpowiedz
@MorenkaKnight: Często tak samo dzieje się w technikach. Szkoda mi zawsze ludzi, którzy naprawdę chcą się czegoś nauczyć i lądują w takim szambie, gdzie nauczyciele zamiast prowadzić lekcje, próbują opanować patusów, a jak ktoś chce się wyróżniać i się stara, to jest gnojony przez resztę obiboków. Smutne to są miejsca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@MorenkaKnight zgadzam się z @Trixie

Prawdą jest, że osoba po zawodowce jest w lepszej sytuacji niż osoba po liceum. Niestety z uwagi na to, że do zawodówki są niskie progi punktowe, lądują tam głównie osoby jak na zdjeciu.
  • Odpowiedz
samo określenie "fach w ręku" to takie komunistyczne bezsensowne gówno


@frogi16: No wiadomo dzisiaj to albo hands-on experience albo twarda komuna. Jak można mówić po polsku, fujka.
  • Odpowiedz
@Borni: Sofizmat rozszerzenia, sofizmat – błąd logiczno-językowy, w wersji podstawowej polegający na atakowaniu przesadzonej wersji argumentu czy twierdzenia drugiej strony dyskusji („atakowanie chochoła”), czyli odpowiedź na stwierdzenie, które w rzeczywistości nie zostało przez drugą stronę wypowiedziane.
  • Odpowiedz
@frogi16: pajacu, określenie "fach w ręku" nie odnosi się do ukończenia zawodówki, tylko oznacza posiadanie tzw. umiejętności twardych, które pozwalają zarobkować jako tzw. niebieski kołnierzyk. Co jest w tym komunistycznego?
  • Odpowiedz