Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2130
Jednym prostym sposobem podniósł zarobki Polaków! [Zobacz jak]

A tak na poważnie. Mało pracowników zdaje sobie sprawę z faktu, że składka ZUS składa się dwóch części (pracownika i pracodawcy). Razem jest to niemal 20%!

Zastanawiam się dlaczego ten fakt jest skrzętnie ukrywany...

Bo czymże jest dodatkowy koszt pracodawcy niewidoczny w umowie o pracę, niczym innym jak fikcją prawna. Ma to ukryć skalę opodatkowania pracy.
Przecież tak czy siak, to pracodawca płaci ZUS pracownika w całości. Po co żyć w fikcji. Dajmy podwyżkę pracownikom do wysokości "brutto brutto".

Przykład na najniższej krajowej 2019

Łączny koszt pracodawcy 2710,81
Kwota na umowie 2250
Do wypłaty 1633,73
W związku z tym państwo zabiera niemal 40%!!!

Jednocześnie przerzućmy na pracownika(pracodawcę) niech lud zobaczy, ile w końcu zabiera państwo!!!
Ciekawe co powiedział by Janusz, jakby zobaczył podwyżke o około 15%, ale design facto żadnych pieniążków by nie zobaczył. Może doszło by do niego, że to nie ten złodziej kierownik zabiera mu hajs, a Państwo ograbia go na starcie na 40%. Może wtedy ktoś by w końcu chciał zmian w tym kraju, na lepsze.

Czy może ktoś spod tagu #prawo #prawopracy jakiego typu zmiany w prawie musiałaby zostać poczynione?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może rzucić pomysł korwinom, razem, biedroniowi, platformie??

Tutaj macie link do kalkulatora, wpiszcie swoje wynagrodzenie netto i zobaczcie realny koszt pracodawcy

#prawo #praca #pracbaza #zus #podatki #dziendobry #zalesie #oswiadczenie #problemypierwszegoswiata #korwin #dobrazmiana
sanglier - Jednym prostym sposobem podniósł zarobki Polaków! [Zobacz jak]

A tak na p...

źródło: comment_oxJCAcFdaiqiK8euuJpI3XlyDYWxVCPo.jpg

Pobierz
  • 276
chodzi mi raczej by zrezygnować z fikcji "koszt pracodawcy".


@sanglier:

Trzeba zmienić na początek art. 16 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych:

Art. 16. [Sposoby finansowania składek]

1. Składki na ubezpieczenia emerytalne:

1) pracowników,

[...]

- finansują z własnych środków, w równych częściach, ubezpieczeni i płatnicy składek.


Zmienić go na coś takiego:

Art. 16. [Sposoby finansowania składek]

1. Składki na ubezpieczenia emerytalne:

1) pracowników,

[...]


- finansują z własnych środków ubezpieczeni.
@sanglier: najfajniejsze jest to, że przy kwocie minimalnej państwo zagarnia prawie ~1100zl, a już przy średniej płacy, państwo zabiera ~2180zl.

Dodatkowo tłumaczenie, że zus... Gdzie ja umrę w wieku 55lvl i w życiu nie zobaczę tych pieniędzy, ani moja rodzina.
Pracując 10 lat, byłem raz na L4 przez jakieś 7 dni. Więc składki chorobowe też się rozpłynęły, więc ktoś inny chyba z nich skorzystał ;-) szkoda, że z moich składek na
ravau - @sanglier: najfajniejsze jest to, że przy kwocie minimalnej państwo zagarnia ...

źródło: comment_0jFqnndGQg1uzhIdXyMdGd8RoW6Uwyk7.jpg

Pobierz