Wpis z mikrobloga

Czaicie, że kiedyś płatność kartą odbywała się poprzez przeciągnięcie jej przez terminal, a potem trzeba było złożyć podpis długopisem na wydruku z kasy? XD


@pogop: phi... Jeszcze w tym tysiącleciu w sklepie w Krakowie płaciłem przy użyciu imprintera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I parę lat wcześniej na jachcie płaciłem brytyjskiej służbie granicznej, bo nikt nie miał funciaków a akurat ja miałem kartę...
A najzabawniejsze co do reklamowania
Pobierz enron - > Czaicie, że kiedyś płatność kartą odbywała się poprzez przeciągnięcie jej p...
źródło: comment_qvOjXCx5HS7KVj2nIQJ1y7kqkRLplCFU.jpg
@pogop: pamiętamy, kiedyś to w ogóle jak ktoś płacił kartą to jakiś prezes co najmniej xD


@Magnolia-Fan: dodajmy, że wkurzający prezes który opóźniał kolejkę xD
A teraz? Jak ktoś szanuje czas swój i innych, to właśnie zamiast bawić się gotówką po prostu płaci kartą.
@Zelazko_MPM to chyba w innych Rosjach byliśmy, bo ja w każdej zapadłej dziurze widziałem terminale na płatności bezstykowe, a większość Rosjan nawet nie nosi kart tylko płacą telefonem
@Zelazko_MPM aaaa no to Cumplu, porównaj sobie co było w Polsce w 2000-2005 a co mamy teraz xd ja mówię o 2017/2018, zwiedziłem różne sklepy w zadupiach Syberii i wszędzie można było płacić kartą, widać że są do tego bardzo przyzwyczajeni
@Zelazko_MPM mówię ogólnie o stopniu rozwoju, u mnie w tamtych latach w mieście 15k karta można było zapłacić tylko na stacji benzynowej i w jednym największym sklepie ( ͡º ͜ʖ͡º)
W sumie fascynuje mnie jak wyglądała "scena" kart płatniczych w Polsce tak w latach gdy startowała, 1992-1993 bodajże, ile osób miało, kto korzystał, gdzie były pierwsze miejsca w których zainstalowano terminale etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
karty american express tak dalej chyba mają

Ja pamiętam płatności czekami i wypłacanie pieniędzy z czekow w PKO


@krave: Moja służbowa American Express Corporate ma normalny chip którym zawsze płacę. Wyrabiana z 2 lata temu. Co nie zmienia faktu że latając po Europie w większości miejsc i tak nie można zapłacić American Express i trzeba mieć visę/mc do płacenia.
Pamiętam jak w 2008 pojechałem do Finlandii konkretnie do Helsinek, a tam wszyscy mieli już karty z chipem. W restauracji kelner musiał specjalnie dla mnie stary terminal uruchomić. Zdziwienie było jeszcze większe, że za wszystko bez względu na cenę mogłeś zapłacić kartą co wtedy w Polsce z karteczkami "płatność kartą od 50zl" było szokiem. #truestory