Wpis z mikrobloga

Elo mireczki #pzu #oc #ubezpieczenia #prawo
Chyba ubezpieczalnia chce mnie zrobic w #!$%@? :
napisali mi takie cos :
"Informujemy że odszkodowanie ustalono poprzez pomniejszenie kosztów naprawy o kwotę:
653,13 PLN brutto wynikającą ze wzrostu wartości pojazdu po naprawie.
Zastosowane potrącenia z tytułu wzrostu wartości pojazdu wynika z występowania
wcześniejszych uszkodzeń, które zostaną usunięte w ramach naprawy szkody:"

A druga sprawa twierdza ze "uwaga! Zderzak przód przyznany do wymiany w poprzedniej szkodzie nie zostały naprawiony
błotnik przód prawy porysowany w części przedniej z innej szkody"
A ja na to auto nie mialem zadnej szkody zgloszonej, czy moga takie rzeczy #!$%@? ? zwlaszcza to #!$%@? pomniejszenie kwoty na naprawe o zwiekszenie wartosci pojazdu? Jakbym chcial to robic bezgotowkowo to co musialbym z swoich doplacic mimo ze to ktos si we mnie #!$%@? ?!
  • 11
oczywiście, skoro miałeś uszkodzony zderzak, a dostajesz całkowicie nowy to otrzymujesz korzyść ponad należne odszkodowanie.


@Adams_GA: Prawda ale nie o to tutaj chodzi. Jesli naprawiasz gotowkowo to odszkodowanie moze byc pomniejszone oczywiscie ale nie o wzrost wartosci pojazdu ale o amortyzacje wartosci czesci. Wzrost wartosci pojazdu nie jest szacowany na podstawie wartosci czesci. Druga sprawa jest to ze do odszkodowania nalezy doliczyc takze utrate wartosci pojazdu ze wzgledu na to ze
ceno clio 2 storia 2007 rok , wiec nie taki grat oni wycenili go po naprawie na 5300


@turtelian: a przed naprawa na ile byl wyceniony? Bo nie liczy sie to za ile go kupiles ale ile faktycznie byl wart.