Wpis z mikrobloga

@blabusna666: juz na Twojej tablicy i na blogu ktoś Ci tłumaczył marże i skąd taka cena. Robisz gowno burze bez powodu. Wpisz jakikolwiek telewizor albo telefon w porównywarki cen i będziesz miał taki sam rozstrzał.
W 3 miejscach minimum ich obrażasz i namawiasz do omijania ich.
Czy Ty kiedykolwiek zajmowałeś sie handlem? Zatrudniałes ludzi? Bo wypowiadasz sie jak typowy Polak cebulak co na black friday nie dostał 95% rabatu na pieluchy.
@Badyl69: Pokaż mi jeden telewizor z różnicą cen 1:3
( tak poza tematem na swoim jestem od 1999 roku)
Tak, namawiam do omijania, bo w ten sposób działają ze szkodą dla rozwoju rynku wina, pozycjonując wino jako coś dla zamożnych , a nie dla wszystkich.
A ty masz z nimi jakieś powiązania, ze ich tak bronisz, do tego fałszując fakty. NA stronie maja nie 49 a 58, a właściwie mieli bo
@blabusna666 pracuje dla dystrybutora/importera i coś im tam od czasu do czasu sprzedaje. I doskonale znam Ich politykę cenowa i wiem i rozumiem z czego wynika.
To zrozum że tam nie pracuje jeden człowiek tylko kilkadziesiąt i oni mają głównie płacone od marzy więc im drożej wino sprzedadzą tym więcej chleba sobie kupią. Jaki jest sens kupować wino po 10 netto i sprzedawać po 17brutto? Oplac z tego czynsz pracownika podatki składki
@Badyl69: 1) nie interesuje mnie jak zarządzają swoją strona, oni biorą za to odpowiedzialność.
2) Jak myślisz czy przy sprzedaży w Polsce win kosztujących ex cellar 2,5 euro za 60 zł zbudujemy konsumpcje minimum 15 litrów per capita
3) Dlaczego w Polsce potrafią działać sieci i sklepy sprzedające wina w cenach zbliżonych do tych z kraju pochodzenia ( względnie większych o 15-20% )
4) Powiedz dowolnemu sprzedawcy piwa, ze moze kupić
@blabusna666 1)to wypada czasem poświęcić 5min na zrozumienie czegoś a nie robienie sobie fejmu czyimś kosztem.
2)póki średnio Polak zarabia 2500 netto to o wina mogą tyle kosztować. Stać na nie tylko najbogatszych. A dystrybutor/importer/sprzedawca z czegoś musi żyć więc za tyle sprzedaje.
3)serio to trzeba tłumaczyć? Wiesz jaka jest marża hurtowa na mocnych? Na piwie?
4) mogę powiedzieć i jutro. Tylko po co?
5)bzdura. Co z tego że zrobisz 10mln obrotu
@Badyl69: Od 10 lat toczę te dyskusje, i widzę, ze kupcy winni są niereformowalni, nie maja wizji, misji, nie czują odpowiedzialności za rynek. Ty widzę myślisz dokładnie tak samo. Dla mnie koniec rozmowy.
Na koniec tylko powiem tak, zady taki przypadek żerowania na ludzkiej niewiedzy będę nagłaśniał i tak jak będę nagłaśniał sprzedaż "strukturyzowanej wody"
@blabusna666: totalnie sie z Toba nie zgadzam. Uważam ze wszystko idzie w dobra stronę. Jest od groma młodych ambitnych ludzi po studiach z wizja oraz wielu doświadczonych przedsiębiorców którzy z pasja rozwijają rynek winiarski.
Wg mnie Twoje myślenie jest błędne. I prędzej czy pózniej przepadniesz w czeluściach internetu i juz nikt nie bedzie zwracał uwagi na Twoje wpisy.
Nagłaśniaj sobie co chcesz a i tak odzew bedzie co raz mniejszy. Straciłeś
@SuperHiperBola: nie. bo robi gówno burzę z niczego. Nie zna polityki sklepu nie zna się na cenach marżach itp. Nie wie po ile ktoś to kupuje i skąd ta cena. Darwina to nie 1 pozycja tylko tysiące etykiet i kilkunastu ludzi którzy tam pracują. Oczernianie ich gdzie tylko się da bo jest jedna butelka kilka złotych taniej w dyskoncie jest szczeniackie i groteskowe....
@Badyl69: Kilka złotych więcej, to wg. Ciebie przebitka ceny 3x? (58 zł a 20 zł) A dokładnie, to możliwość zakupu 3 sztuk takiego "wina" ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Rozumiem, że robisz kupę z logiki ale zlituj się. Co klienta obchodzi, że sklep ma takie marże, a nie inne i takie magazyny, taką infrastrukturę itd. i chce chapać kieszenie kasą i