Wpis z mikrobloga

Ktos skladal ostatnio wniosek o wize turystyczna do #usa ?

Mialem juz kilka wiz, ale zawsze zalatwiane przez posrednika. W tym przypadku jednak przegial pale z cena (a zalatwaielm u nich juz sporo wiz). I w sumie procedura wydaje sie w miare prosta. Kilku znajomych zalatwialo samemu wiec, kilka lat temu wypelnialem z kumplem jego wniosek.

Pytanie na ktore nigdzie nie potrafie znalezc jednoznacznej odpwiedzi a posrednicy twierdza, ze moga to zrobic. W jaki sposob umowic wizyte dla 2 osob jednoczesnie. To wazne, bo do Wawy mamy 250 km w jedna strone. Dwa,ze druga osoba nie mowi po angielsku

Wolam: @Cash1337

#podrozujzwykopem #loty #podrugiejstroniebajora (a co! ( ) #usa #podroze
  • 16
  • Odpowiedz
W jaki sposob umowic wizyte dla 2 osob jednoczesnie.


@bigger: Masz kalendarz przy aplikacji o wize, umow sie na podobna godzine.

Dwa,ze druga osoba nie mowi po angielsku


Rozmowa i tak bedzie po Polsku.
  • Odpowiedz
@Dentka7: Mialem 2 wizy.

W pierwszy przypadku rozmowa byla calkowicie po angielsku. W drugim pol na pol gdzie merotorycznne pytania (Gdzie ? Po co? I jak dlugo? ) byly po angielsku.

Podobna godzina nie zalatwia sprawy. Czesto nie idzie wybrac tej samej.
  • Odpowiedz
@bigger: dlaczego podobna godzina nie załatwi sprawy? Poczekasz 15 minut i tyle.

Poza tym zawsze musi być dostępna osoba, która mówi po polsku, nie ma obowiązku znajomosci angielskiego przy podaniu o wizę.
  • Odpowiedz
@miki4ever: > Poza tym zawsze musi być dostępna osoba, która mówi po polsku, nie ma obowiązku znajomosci angielskiego przy podaniu o wizę.

Alez oczywiscie,ze jest. Znaczy obowiazku nie ma, ale rozmowa odbywa sie w jezyku angielskimi *MOZE* odbywac sie tez w polskim., Nawet na stronie przed chwila czytalem. Nie umiem znalezc na szybko linka, ale jesli chcesz miec tlumacza mozesz go wziac, ale trzeba go zarejestrowac itd..
  • Odpowiedz
@bigger: Ja pomagalam szefowi skladac wize dla calej rodziny. Zrobisz to sam bez problemu. Mozesz zadzw do konsulu w razie co. Ja podpielam pod niego, zone i dzieci. Wszystko na jednym koncie. Tylko nie zapomnij ich tez dodac na str gdzie sie umawiasz. Z tego co ja pamietam bedzie opcja dodania jesli we wniosku wypelniles wszystko dobrze.
  • Odpowiedz
@Kozie_mleko: Dziekuje.

na infolinii wisze od jakis 2 godzin i bez rezultatu.

Nawet live chat klikniety i od godziny ponad

Please wait, an operator will be with you shortly.


( )

Wiec jedno konto, na nim wypelniam kilka wnioskow, umawiam termin na moim podpinajc pod to Zone, tak?
  • Odpowiedz
@bigger: Wredne babska na infolinii są... ale musza pomóc. Jedno konto na wniosek. Zaznaczasz z kim chcesz podrozowac i potem na str z umawianiem sie musi byc opcja dodania tych osob. Nie pamietam dokladnie ale jesli mi sie udalo, to Tobie tymbardziej ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Kozie_mleko: Czyli zakldam 2 osobne konta, normalnie wypelniam wniosek na kazdym z nich i dopiero pozniej jak sie chce umawiac i te 2 konta wiaze jedna wizyta, tak?

A tam po drodze jeszcze tez jest pytanie o Travel Companions , ale rozumiem,ze tam tylko podaje normalnie imie i nazwisko a nie wiaze tego jakos fizycznie z numerem wniosku, tak?
  • Odpowiedz
@bigger: Wszystko na jednym koncie. Tylko je podpinasz pod siebie. We wniosku pytanie bedzie z kim chcesz leciec i automatycznie sa pole do wypelnienia. Na str gdzie sie umawiasz na dokladna date, bedzie opcja dodania tej osoby z wniosku. Nie stresuj sie, bo zawsze mozesz to poprawic. I jak sie uda, kwota do zaplaty powinna byc x2. Ja wydzwanialam do konsulatu z milion razy a i jeszcze ciekawostka, zeby sie dodzwonic
  • Odpowiedz
@bigger: Standardowo rozmowa jest po Polsku, chyba że na dole, po wejściu do ambasady poprosisz o rozmowę po angielsku. Wtedy jest szybciej, bo można podejść do okienka bez numerka i poza kolejnością. Polecam ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@bigger: Ja robiłem wizę 5 lat temu.

Przed wejściem na salę z krzesłami zostawia się dokumenty w okienku. Babka z tego okienka zapytała mnie czy chcę rozmawiać z konsulem w języki angielskim, bo wtedy jest krótsza kolejka. Zgodziłem się i faktycznie nie dali mi numerka tylko wyczytali po nazwisku, a na rozmowę z konsulem czekałem mniej niż 5 minut. Rozmowa po angielsku nie była trudna, pytania były na tyle proste że
  • Odpowiedz
Moja ostatnia wiza to z 10lat+ byla temu.


@bigger: No to teraz wszystko jest inaczej. Ja aplikowalem o wize 7 lat temu i rozmowa po Polsku byla standardem. Tak samo wybór terminu. Aplikowalem razem z dziewczyna, wybralismy zblizona godzine, poszlismy razem.

Zaproponowalem pracownikowi rozmowe po angielsku, powiedzial ze "nie, on musi po Polsku".
  • Odpowiedz