Wpis z mikrobloga

Ostatnio spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, prócz wszechobecnych mikołajów, reniferów, choinek i światełek stało kilku przygłupów z wielkim plakatem na którym było widać płód po aborcji. Oczywiście dookoła pełno małych dzieci. Czy #!$%@? ich z art. 51 i 141 Kodeksu Wykroczeń ma jakiś sens? Jeśli tak to kto szybciej połasi się żeby im #!$%@?ć grzywne, SM czy policja? Następnym razem jak ich zobaczę przy nich wyciągam telefon i strzelam z ucha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #bekazprawakow #4konserwy
  • 116
nieprzyjemna sytuacja


@imargam_2137: Oczywiście, że nie przyjemna. Temat aborcji nigdy nie jest przyjemny, niezależnie czy jesteś jej zwolennikiem czy przeciwnikiem.

stało kilku przygłupów


@imargam_2137: Może spróbuj kiedyś podejść do nich i porozmawiać, zapytać co nimi kieruje.

wyciągam telefon i strzelam z ucha.


@imargam_2137: A nie, Ty tylko w Internecie odważny, przepraszam.
@husspol: Byku ale oni mają prawo do swoich protestów tylko, że powinni to robić zgodne z prawem. Aktualnie popełniają wykroczenie co zostanie zgłoszone do odpowiednich organów jak tylko jeszcze raz ich spotkam. Nie jestem odważny tylko w internecie ponieważ w momencie w którym ich spotkałem nie dysponowałem wiedzą na temat paragrafów które naruszyli, teraz gdy już wiem nie widzę problemu żeby zainterweniować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
art. 51 i 141 Kodeksu Wykroczeń... zainterweniować...


@imargam_2137: Jak inaczej bronić tych, którzy bronić się nie mogą? Tych, których jako społeczeństwo powinniśmy otoczyć największą ochroną, a walczymy o możliwość ich zabijania?

Nie zastanawiałeś się, czy nie interweniujesz w złej sprawie?
@husspol: Nie, intencje może mają i dobre aczkolwiek formę protestu wybrali sobie kiepską w dodatku niezgodną z prawem co będzie przez moją osobę konsekwentnie zwalczane. Bo ja mogę odwrócić wzrok i to zignorować ale myślę, że wielu rodziców którzy dziecka nie usunęli raczej nie życzą sobie żeby ich pociechy oglądały takie obrazki. Uważasz, że taki 5 latek rozumie co nimi kieruje? Czy widzi tylko makabryczne zdjęcie zakrwawionego czegoś jak z horroru.
@imargam_2137: Cieszę się, że rozumiesz ich intencje. Ja sam z takimi plakatami nie staję, ale doskonale ich rozumiem i całkowicie popieram (nawet jeżeli to oznacza poparcie dla działań nielegalnych w świetle prawa - choć to jest już sprawa do oceny przez sąd, nie przez nas).

A dzieci patrzą na takie obrazki zupełnie inaczej niż my, uwierz mi. Wiem jak reagują.

- Tato.. Tam na obrazku jest zabity dzidziuś.. kto go zabił?
@husspol: masz wyjątkowo słabe argumenty bo jedno dziecko zapyta tatę o dzidziusia a inne bardziej zamknięte w sobie zaszcza w nocy łóżko bo kilku durni stanęło sobie z drastycznym plakatem.

Ja też preferuje bardziej prawą niż lewą stronę i uważam, że kobieta powinnam mieć prawo do aborcji jedynie w przypadku gwałtu lub ryzyka urodzenia dziecka które będzie się na świecie tylko męczyć lub poród zagrozi śmiercią kobiety, jeśli chodzi o aborcję
jeśli chodzi o aborcję z kaprysu bo nie chciało jej się zabezpieczać jestem zawsze na nie.

Jak tylko ich znów zobaczę to z przyjemnością zgłoszę wykroczenie.


@imargam_2137: Dlaczego jesteś na nie? Z powodu szacunku do życia innego człowieka, czy nie bo nie? A co jeżeli tych kilku durni z plakatem uratuje życie choćby jednego człowieka?
@husspol: Nie widzę sensownego powodu żeby zabijać człowieka dla kaprysu głupiej #!$%@? której nie chciało się kupić tabletek czy użyć prezerwatywy. Wtedy jest to ewidentnie bezsensowne zabijanie. Myślisz że widok martwego płodu zniechęci kogokolwiek do aborcji? Kobieta jeśli nie chce dziecka i tak pozbędzie się go za wszelką cenę.
Nie widzę sensownego powodu żeby zabijać człowieka...


Ja też.

...dla kaprysu głupiej #!$%@? której nie chciało się kupić tabletek czy użyć prezerwatywy.


@imargam_2137: Więc jakieś powody widzisz, żeby człowieka zabić?

Wtedy jest to ewidentnie bezsensowne zabijanie.


Czyli znasz i jesteś w stanie wymienić przypadki kiedy zabijanie jest sensowne? Jeżeli czyjeś życie rozpoczęło się w wyniku czynu zabronionego to jego zabicie ma sens? To chcesz powiedzieć?

Kobieta jeśli nie chce dziecka i
@husspol: tak, zabijanie ma sens gdy dziecko jest owocem gwałtu, jego urodzenie spowoduje śmierć rodzicielki lub gdy jest ciężko chore i na świecie będzie przeżywać męki a nie prowadzić godne życie. Jeśli uważasz inaczej to jesteś po prostu katolskim oszołomem ale minęłoby ci w sekundę gdyby ktoś zgwałcił twoją kobietę albo miałbyś do końca życia zajmować się 24h na dobę dzieckiem z poważnymi defektami, śmiertelną chorobą. Jako ciekawostkę szlachetny Husarzu dodam
jesteś po prostu katolskim oszołomem


@imargam_2137: Tak, jestem.

ale minęłoby ci w sekundę gdyby ktoś zgwałcił twoją kobietę


Czasami warto się chwilę zastanowić przed wydaniem tak radykalnej opinii..

tak, zabijanie ma sens gdy dziecko jest owocem gwałtu


Dlaczego chcesz takiej osobie odebrać prawo do życia? Jaki jest sens takiej śmierci?
dokładnie taki sam, jak dziecka, które urodziło się bez płuc/nerek/głowy, minus ból z tym związany


@tyrald: Czekaj, twierdzisz, że zabicie osoby - choćby poczętej w wyniku gwałtu - jest w porządku o ile zmniejszy komuś innemu cierpienie?

Zróbcie ośrodki przyjmujące, dbające i dobrze wychowujące dzieci - zniknie problem aborcji niechcianych dzieci.


@maciejg: Hej ho hej ho! Mamy takie ośrodki, mamy "okna życia", mamy Caritas, mamy wiele rozwiązań. Poza Kościołem Katolickim