Wpis z mikrobloga

Ostatnio spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, prócz wszechobecnych mikołajów, reniferów, choinek i światełek stało kilku przygłupów z wielkim plakatem na którym było widać płód po aborcji. Oczywiście dookoła pełno małych dzieci. Czy #!$%@? ich z art. 51 i 141 Kodeksu Wykroczeń ma jakiś sens? Jeśli tak to kto szybciej połasi się żeby im #!$%@?ć grzywne, SM czy policja? Następnym razem jak ich zobaczę przy nich wyciągam telefon i strzelam z ucha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #bekazprawakow #4konserwy
  • 116
  • Odpowiedz
Jaka jest wola żyjącego noworodka? (pytam oczywiście w kontekście naszej rozmowy)


@husspol: Tak jak pisałam wcześniej, świadome organizmy wykazują swoją preferencję w kierunku kontynuowania istnienia poprzez bycie zdolnym do odczuwania cierpienia, gdy to istnienie jest zagrożone. W przeciwieństwie do np. marchewki, która kontynuuje swoje istnienie odruchowo, ale nie posiada preferencji.
  • Odpowiedz
Dlaczego ten temat jest dla Ciebie tak ważny, że decydujesz się prowadzić - bądź co bądź jałową - dyskusję z obcym typem w Internecie? O co walczysz?


@husspol: O nic. Po prostu lubię dyskutować, tworzyć argumenty i kontrargumenty. Zwykle punktem zapalnym jest post, w którym ktoś użył błędu logicznego jako uzasadnienia dla swojego przekonania. Nie mogę się wtedy oprzeć pokusie, by nie zwrócić mu na to uwagi, nawet jeśli z
  • Odpowiedz
Dokładnie.


@husspol: Więc... nie jest człowiekiem? Nie chcę cię łapać za słówka. Pytam, dlaczego na podanym przez ciebie zdjęciu powinnam rozpoznać człowieka, któremu należą się prawa człowieka. Na podstawie fizycznego podobieństwa do rozwiniętego ludzkiego organizmu? Zarodek szympansa wygląda przecież tak samo.
  • Odpowiedz
Pytam, dlaczego na podanym przez ciebie zdjęciu powinnam rozpoznać człowieka, któremu należą się prawa człowieka.


@KomosaBiala: Tak jak ja pytam, dlaczego tak ważne dla Ciebie jest odbieranie tych praw człowiekowi w tak wczesnej fazie rozwoju. Oczywiście rozumiem, że odbieranie komuś człowieczeństwa w takim wypadku jest podyktowane nie tylko walką o usankcjonowanie morderstwa poprzez aborcję, ale równie często potrzebą zagłuszenia własnego sumienia.

Pisząc o istocie człowieczeństwa dwa posty wyżej miałem na myśli Ciebie i mnie, a nie tych najsłabszych, a ta rozmowa do żadnych kolejnych wniosków nas nie
  • Odpowiedz
Tak jak ja pytam, dlaczego tak ważne dla Ciebie jest odbieranie tych praw człowiekowi w tak wczesnej fazie rozwoju.


@husspol: Odbieranie? Ja pytam, po co we wczesnej fazie rozwoju komukolwiek takie prawa mamy dawać. Ty wychodzisz z założenia, że prawo do życia jest czymś wspaniałym i że każdy na nim korzysta. Otóż nie, żeby uzyskać korzyść z prawa do życia, najpierw trzeba uważać pozostanie przy życiu za korzyść. A zarodek tego nie robi. Więc ty to prawo na nim wymuszasz, bo ci się nóżki i rączki skojarzyły z czującym niemowlęciem. Współczujesz czemuś, co nie czuje, i uważasz mnie za potwora, bo ja tego nie robię.

Na każde kolejne pytanie odpowiedzi masz
  • Odpowiedz
Odbieranie? Ja pytam, po co we wczesnej fazie rozwoju komukolwiek takie prawa mamy dawać.

Może łatwiej będzie ci się zapoznać z filozofią za tym stojącą,


To nie filozofia, tylko zbiór wymówek.

Tak, zmęczyłem się tą rozmową.
  • Odpowiedz
To nie filozofia, tylko zbiór wymówek.


@husspol: To ciekawe, bo przez całą tę dyskusję nie udało ci się ani przez moment udowodnić tego odgórnego założenia, że aborcja jest morderstwem, a wszystkie argumenty przeciwko temu są wymówkami. Czekałeś tylko, aż gdzieś powinie mi się noga, że przez lukę w moich argumentach udowodnisz mi, że się mylę. Nie znalazłeś jej, więc co robisz? "Ach, to nie argumenty, to wymówki". Masz rację, to
  • Odpowiedz
To ciekawe, bo przez całą tę dyskusję nie udało ci się ani przez moment udowodnić tego odgórnego założenia, że aborcja jest morderstwem, a wszystkie argumenty przeciwko temu są wymówkami.


@KomosaBiala: Nie ciekawe tylko smutne. Nie założenie tylko fakt - aborcja jest morderstwem, niezależnie od tego jak ją nazwiesz.

Czekałeś tylko, aż gdzieś powinie mi się noga, że przez lukę w moich argumentach udowodnisz mi, że się
  • Odpowiedz
Nie ciekawe tylko smutne. Nie założenie tylko fakt - aborcja jest morderstwem, niezależnie od tego jak ją nazwiesz.


@husspol: A czym jest morderstwo? Odebraniem życia? A czym jest życie? Czy komórka diploidalna (pełen komplet chromosomów) jest bardziej żywa, niż haploidalna (połowa)? Dlaczego zabijanie uważane jest za złe? To nie jest tak proste, jak to przedstawiasz.

Przecież Twoje argumenty aż kipią od luk i nieścisłości, ale jak wytłumaczyć ślepemu czym jest wzrok? Spójrz na same Twoje tłumaczenia definicji człowieka, czy ustalanie że jest się człowiekiem w iluś tam procentach. Albo sam fakt, że żadna z Twoich definicji nie wpasowuje się w możliwe przypadki. Że wola życia jest potrzebna, żeby kogoś nie
  • Odpowiedz
Filozofujesz :)


@husspol: Oczywiście, że tak. To są tematy, na które nie ma prostych odpowiedzi. A upraszczanie tego tematu jest krzywdzące dla jednej lub drugiej strony.

Myślę, że kluczowym pytaniem dla całej tej dyskusji byłoby: co według ciebie jest złego w zabiciu drugiego człowieka?
  • Odpowiedz