Wpis z mikrobloga

Ostatnio spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, prócz wszechobecnych mikołajów, reniferów, choinek i światełek stało kilku przygłupów z wielkim plakatem na którym było widać płód po aborcji. Oczywiście dookoła pełno małych dzieci. Czy #!$%@? ich z art. 51 i 141 Kodeksu Wykroczeń ma jakiś sens? Jeśli tak to kto szybciej połasi się żeby im #!$%@?ć grzywne, SM czy policja? Następnym razem jak ich zobaczę przy nich wyciągam telefon i strzelam z ucha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #bekazprawakow #4konserwy
  • 116
  • Odpowiedz
nieprzyjemna sytuacja


@imargam_2137: Oczywiście, że nie przyjemna. Temat aborcji nigdy nie jest przyjemny, niezależnie czy jesteś jej zwolennikiem czy przeciwnikiem.

stało kilku
  • Odpowiedz
@husspol: Byku ale oni mają prawo do swoich protestów tylko, że powinni to robić zgodne z prawem. Aktualnie popełniają wykroczenie co zostanie zgłoszone do odpowiednich organów jak tylko jeszcze raz ich spotkam. Nie jestem odważny tylko w internecie ponieważ w momencie w którym ich spotkałem nie dysponowałem wiedzą na temat paragrafów które naruszyli, teraz gdy już wiem nie widzę problemu żeby zainterweniować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
art. 51 i 141 Kodeksu Wykroczeń... zainterweniować...


@imargam_2137: Jak inaczej bronić tych, którzy bronić się nie mogą? Tych, których jako społeczeństwo powinniśmy otoczyć największą ochroną, a walczymy o możliwość ich zabijania?

Nie zastanawiałeś się, czy nie interweniujesz w złej sprawie?
  • Odpowiedz
@husspol: Nie, intencje może mają i dobre aczkolwiek formę protestu wybrali sobie kiepską w dodatku niezgodną z prawem co będzie przez moją osobę konsekwentnie zwalczane. Bo ja mogę odwrócić wzrok i to zignorować ale myślę, że wielu rodziców którzy dziecka nie usunęli raczej nie życzą sobie żeby ich pociechy oglądały takie obrazki. Uważasz, że taki 5 latek rozumie co nimi kieruje? Czy widzi tylko makabryczne zdjęcie zakrwawionego czegoś jak z
  • Odpowiedz
@imargam_2137: Cieszę się, że rozumiesz ich intencje. Ja sam z takimi plakatami nie staję, ale doskonale ich rozumiem i całkowicie popieram (nawet jeżeli to oznacza poparcie dla działań nielegalnych w świetle prawa - choć to jest już sprawa do oceny przez sąd, nie przez nas).

A dzieci patrzą na takie obrazki zupełnie inaczej niż my, uwierz mi. Wiem jak reagują.

- Tato.. Tam na obrazku jest zabity dzidziuś.. kto go zabił?
-
  • Odpowiedz
@husspol: masz wyjątkowo słabe argumenty bo jedno dziecko zapyta tatę o dzidziusia a inne bardziej zamknięte w sobie zaszcza w nocy łóżko bo kilku durni stanęło sobie z drastycznym plakatem.

Ja też preferuje bardziej prawą niż lewą stronę i uważam, że kobieta powinnam mieć prawo do aborcji jedynie w przypadku gwałtu lub ryzyka urodzenia dziecka które będzie się na świecie tylko męczyć lub poród zagrozi śmiercią kobiety, jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
jeśli chodzi o aborcję z kaprysu bo nie chciało jej się zabezpieczać jestem zawsze na nie.

Jak tylko ich znów zobaczę to z przyjemnością zgłoszę wykroczenie.


@imargam_2137: Dlaczego jesteś na nie? Z powodu szacunku do życia innego człowieka, czy nie bo nie? A co jeżeli tych kilku durni z plakatem uratuje życie choćby jednego człowieka?
  • Odpowiedz
@husspol: Nie widzę sensownego powodu żeby zabijać człowieka dla kaprysu głupiej #!$%@? której nie chciało się kupić tabletek czy użyć prezerwatywy. Wtedy jest to ewidentnie bezsensowne zabijanie. Myślisz że widok martwego płodu zniechęci kogokolwiek do aborcji? Kobieta jeśli nie chce dziecka i tak pozbędzie się go za wszelką cenę.
  • Odpowiedz
Nie widzę sensownego powodu żeby zabijać człowieka...


Ja też.

...dla kaprysu głupiej #!$%@? której nie chciało się kupić tabletek czy użyć prezerwatywy.


@
  • Odpowiedz
@husspol: tak, zabijanie ma sens gdy dziecko jest owocem gwałtu, jego urodzenie spowoduje śmierć rodzicielki lub gdy jest ciężko chore i na świecie będzie przeżywać męki a nie prowadzić godne życie. Jeśli uważasz inaczej to jesteś po prostu katolskim oszołomem ale minęłoby ci w sekundę gdyby ktoś zgwałcił twoją kobietę albo miałbyś do końca życia zajmować się 24h na dobę dzieckiem z poważnymi defektami, śmiertelną chorobą. Jako ciekawostkę szlachetny Husarzu
  • Odpowiedz
Jaki jest sens takiej śmierci?


@husspol: dokładnie taki sam, jak dziecka, które urodziło się bez płuc/nerek/głowy, minus ból z tym związany. ()
  • Odpowiedz
@husspol zakazywanie aborcji jest bez sensu. To walka ze skutkami, zamiast rozwiązywanie przyczyn problemu. Zróbcie ośrodki przyjmujące, dbające i dobrze wychowujące dzieci - zniknie problem aborcji niechcianych dzieci.
  • Odpowiedz
tak, zabijanie ma sens gdy dziecko jest owocem gwałtu


@imargam_2137: Czyli można zabić niemowlę, jeśli jest ono owocem gwałtu? Czy może jednak istnieje jakaś różnica między aborcją (zarodka) a zabójstwem (niemowlęcia)?
  • Odpowiedz
dokładnie taki sam, jak dziecka, które urodziło się bez płuc/nerek/głowy, minus ból z tym związany


@tyrald: Czekaj, twierdzisz, że zabicie osoby - choćby poczętej w wyniku gwałtu - jest w porządku o ile zmniejszy komuś innemu cierpienie?

Zróbcie ośrodki przyjmujące, dbające i dobrze wychowujące dzieci - zniknie problem aborcji niechcianych dzieci.


@maciejg: Hej ho hej ho! Mamy takie ośrodki, mamy "okna życia", mamy Caritas, mamy wiele rozwiązań. Poza
  • Odpowiedz