Wpis z mikrobloga

Ale wiesz, że opieka zdrowotna w USA jest tak droga, z powodu regulacji państwowych?


@Metaforzysta: WSZĘDZIE TE REGULACJE PAŃSTWOWE NO TRAGEDIA!
Jakoś w UK, Francji, Szwecji, Japonii, Kandzie może to wszystko sprawnie funkcjonować. Winne są tylko i wyłącznie regulacje państwowe w USA. Tylko w USA!
To jest tak tępy argument, że aż szkoda strzępić klawiaturę.
@lewackie_japko: Żeby wprowadzić państwową służbę zdrowia, to trzeba by poświęcić 1/3 pieniędzy z budżetu, a to wymaga drastycznego podniesienia podatków. W Kanadzie wcale nie jest tak pięknie, bo w kolejkach czeka się tyle, co i w Polsce.

Winne są tylko i wyłącznie regulacje państwowe w USA. Tylko w USA!


() Bo w USA jest inny system opieki zdrowotnej kretynie. Gdy w krajach, w których jest obowiązkowe ubezpieczenie
@Lucifer_vult_animae_tuae

Ok, zrobiłem mały research.

Wychodzi na to, że w USA służba zdrowia w znacznej części jest prywatna. Prywatne są też ubezpieczenia zdrowotne, kupowane od firm ubezpieczeniowych lub konkretnych sieci szpitali. Trzeba być ubezpieczonym w jakiejś prywatnej agencji, inaczej nie przyjmą cię na leczenie. Ubezpieczenia prywatne za 1 osobę w Kalifornii wynoszą min. $400 miesięcznie. Są też plany rodzinne, za które płaci się ok $700 miesięcznie przy 2 osobach. Takie najlepsze ubezpieczenia,
ja jebię, no to już są harde problemy z matematyką. Albo zwyczajne zakłamywanie rzeczywistości.


@lewackie_japko: PKB to nie budżet krajowy. PKB to wartość wszystkich towarów i usług wykonanych lub wyprodukowanych na terenie Polski. Wiesz ile z PKB to wydatki publiczne, czyli budżet Polski? 30-40%. Nasze PKB to 520 miliardów dolarów, czyli ponad bilion. Z ustawy budżetowej wiadomo, że jest to około 330 miliardów. Wiesz ile z tego idzie na służbę zdrowia?
@lewackie_japko Implikowanie, że służba zdrowia w Kanadzie działa sprawnie, poważnie?
Jak inne przykłady jestem wstanie zrozumieć bez problemu (no dobra, większość z nich), to podawanie Kanady jako przykładu to słaby żart.
Z ustawy budżetowej wiadomo, że jest to około 330 miliardów. Wiesz ile z tego idzie na służbę zdrowia? Obecnie jest to 120 miliardów, czyli ponad 1/3. Dziękuję za uwagę w tej sprawie.


@Metaforzysta:

Mapka z 2015 roku.

79 / 745 ~= 0.10
10% a nie żadne 30%

W USA jest #!$%@?, ale w USA nie działa wolny rynek, a ingerencja państwa znacząco wpłynęła na ceny. Poza tym w Kanadzie czeka się
@lewackie_japko: Ale wiesz, że te 700 miliardów się nie wlicza do budżetu państwa, a obecnie na NFZ idzie 120 miliardów? Budżet to około 330, a 700 to samorządy fundusze emerytalne, instytucje publiczne itp. Które działają osobno, ewentualnie mają większe lub mniejsze dotacje od państwa.

Reszty nie komentuje, bo brak w tym logiki. Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się.