Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu postanowiłem, że jak wpadnie trochę kasy to biorę się za naukę gry na instrumencie.
Ciągle w głowie mi się miesza czy gitara czy bas, od podbazy. Pewnie jak w miarę ogarnę jedno to wezmę się za drugie, ale chyba jednak jako pierwsze wezmę gitarę
Na pewno chce zacząć od elektryka
Czy kupowanie gitary Flying V do nauki jest dobrym pomysłem?
Straaaaasznie mi się te trójkątne gitarki podobają i mnie bardzo do nich ciągnie
Co myślicie mircy
#gitara
Pobierz V.....f - Jakiś czas temu postanowiłem, że jak wpadnie trochę kasy to biorę się za na...
źródło: comment_ZKSWStf7zWex4NWtVliwHSiAbvgXdyzr.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@VonHautkopf: Generalnie podczas nauki grasz na siedząco i wtedy z Vką musisz siedzieć w specyficznej pozycji. Ja gram już dłuższy czas i daję radę, ale nie wiem jakby to było gdyby moja pierwsza była Vką. Najlepiej chyba byłoby, gdybyś przeszedł się do sklepu muzycznego i zobaczył jak ci leży taka gitara.
edit: Nie słuchaj tego "tylko Les Paul", bo mi np. jego gryf wgl nie leży, wolę strata.
@VonHautkopf: jeśli to ma być gitara na początek to raczej odradzam, mircy wyżej dobrze wyjaśnili dlaczego. Ogólnie to warto przejść się do jakiegoś sklepu, popróbować jak instrumenty leżą, pogadać z jakimiś ogarniętymi sprzedawcami albo znajomymi itd. No chyba, że naprawdę tak mocno ci zależy na tej gitarce, może to nawet bardziej zachęci do nauki xd
@VonHautkopf: według mnie v’ka jako pierwsza gitara to żaden problem, sam przesiadłem sie na Jacksona king V mniej więcej rok po rozpoczęciu przygody z graniem i nie żałuję. Przesiadając sie z les paula odczułem większy komfort grania nawet w pozycji siedzącej. zazwyczaj siedzi sie bardziej wyprostowanym, gdzie przy les Paulu idzie garba dostać :D gryf tez wygodniejszy, do dzisiaj dziwnie mi sie gra na gryfie innym niż tym Jacksonowym. Do metalu/punka
@VonHautkopf: Flying V jest cholernie niewygodne do gry na siedząco, bo musisz trzymać gitarę między nogami (coś jak nasz wszystkich ulubiony gitarzysta na pic rel), a akurat w takiej pozycji będziesz spędzał większość czasu ucząc się grać, czy tego chcesz czy nie. o ile Ci to nie przeszkadza no to spoko (m.in. James Hetfield też się uczył na V'ce trzymając ją w ten sposób), natomiast już taki Explorer byłby o wiele
Pobierz LeBron_ - @VonHautkopf: Flying V jest cholernie niewygodne do gry na siedząco, bo mus...
źródło: comment_cFWiczMWYeXKTrkhwBfne1thz1uqGGo6.jpg