Wpis z mikrobloga

  • 1395
Dlatego uważam że Polacy to biedaki ze względu na mentalność, słabe wykształcenie i brak podstaw ekonomii.

Mireczek w wieku 30 lat kupił sobie mieszkanie z kredytem raptem 30 koła, odkładał ciężko pracując i odmawiając sobie przez 10 lat, po czym dzbany plusują wpis typa który woli żyć luźno a potem w--------ć się w kredyt na 30 lat, mieć nie swoje tylko banku bo "młodość".

Zrozumcie że mireczek "stracił" 10 lat, wy stracicie 3x tyle srając pod siebie, liżąc dupę w korpo lub u janusza żeby tylko was nie zwolnili bo kredyt, dziecko i z dwóch pensji braknie a na końcu i tak jebniecie na zawał lub udar bo l4 przy kredycie nie wchodzi w grę a kredyt będą spłacać dzieci xD

#komentarzdowpisu #bekazpodludzi
Notabene - Dlatego uważam że Polacy to biedaki ze względu na mentalność, słabe wykszt...

źródło: comment_3bqDht7S0Y5Ls0N7pXdQdhXwioAYKkyM.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Notabene: można też kupić mieszkanie na miarę swoich możliwości i nadal żyć normalnie nie wydając 90% wypłaty na kredyt ¯\_(ツ)_/¯ ale taka już mentalność Polaka, że jak kupić auto/mieszkanie to tak, żeby się pokazać, a potem się zesrać z biedy
  • Odpowiedz
@Notabene: właśnie wzięłam kredyt na 15 lat, w perspektywie chcemy go spłacić w 10-12 lat. Dla mnie bezsensowne byłoby odkładanie pieniędzy przez ten czas i odmawianie sobie wszystkiego.

I już tłumaczę dlaczego:
mieszkam obecnie na 45 m2 (dwa pokoje) z mężem,, dwójką małych psów i dwójką kotów. Jestem w 5. miesiącu ciąży. Bez możliwości kredytu, musielibyśmy cisnąć się w siódemkę na tym metrażu lub wynająć coś większego, w moim mieście 3 pokoje to koszt ok 1700-2000 zl.
Moja rata to 1100 zl. W przeliczeniu, w ciągu 10 lat bankowi oddaję mniej forsy, niż wydawałabym na wynajem. A komfort mieszkania "na swoim" przez te lata jest
  • Odpowiedz
Zrozumcie że mireczek "stracił" 10 lat, wy stracicie 3x tyle srając pod siebie, liżąc dupę w korpo lub u janusza żeby tylko was nie zwolnili bo kredyt, dziecko i z dwóch pensji braknie a na końcu i tak jebniecie na zawał lub udar bo l4 przy kredycie nie wchodzi w grę a kredyt będą spłacać dzieci xD


@Notabene:
1) Rata za to jego mieszkanie wynosiłaby +/- 800 zł miesięcznie.
2) Mógłby już je mieć 10 lat temu (dzięki temu kupiłby je taniej, bo ceny w ciągu 10 lat poszły mocno do góry)
3) Przez te 10 lat musiał gdzieś mieszkać. Albo wynajmował (a to kasa co mogła pójść na spłatę kredytu) albo np. mieszkał u rodziców - ale to też jest jakiś koszt + jednak mieszkanie u rodziców nie pozwala w pełni
  • Odpowiedz
Teoretycznie za kilkanaście lat, będzie miał odłożony hajs na mieszkanie/a dla dzieciaków.


@Tytanowy: Raczej za kolejne kilka lat będzie miał odłożony hajs na zakup większego mieszkania (po sprzedaniu obecnego) w którym zmieści się z dzieciakami, bo teraz kupił 40 m2. Przy czym nie zapominajmy, że wciąż brakowało mu 30 tysięcy i kredyt na te 30 tysięcy wzięli jego rodzice.

I żeby nie było, ja gościa szanuję. Ma swoje zasady i
  • Odpowiedz
@JimNH777 no i wjechał argument "kupił w złym czasie". XD W sumie nawet długo trzeba było na niego czekać.

W którym momencie by się nie kupiło to wg niektórych zawsze jest zły czas.

Teraz nie bo za drogo, czekaj 10 lat aż stopy spadną.
  • Odpowiedz
@smyl: No i jeszcze to, że powinniśmy być bardziej mobilni: inne mieszkanie potrzebujemy na starcie (kawalerka), inne pod rodzinę (3-4 pokoje lub dom), a inne na emeryturze (2 pokoje lub mały domek). Dzięki kredytowi można to optymalizować - płacić za rzecz rzeczywiście wykorzystywaną (a nie na przykład na starość ogrzewać wielką, pustą chałupę).
  • Odpowiedz
@Notabene: strasznie c-----e musisz mieć życie skoro uważasz, że nie stracił najlepszych lat życia :)

mirek wybrał jak chciał i spoko, jego życie, jego hajs, jego wybór :)
ale kupowanie 40m2 w wieku 30 lat jest głupim pomysłem, chyba, że do końca życia planuje być kawalerem :D
  • Odpowiedz
@peszmerd: Kupno mieszkania za gotówkę i comiesięczne inwestowanie raty potencjalnego kredytu jest korzystniejsze niż kupno mieszkania na kredyt i inwestycja niewydanej gotówki.

Dlatego kupno mieszkanie za gotówkę nie jest głupotą.

Chyba że jesteś Warrenem Buffetem.
  • Odpowiedz
Jeśli umierają, to kredyt jest spłacony z polisy.


@monika-falek: Tak, spłacą kredyt na 30 lat opiewający na setki tysięcy złotych xD

Ubezpieczenia takich kredytów obejmują tylko kilka rat do przodu, w naprawdę luksusowym razie może rok.
  • Odpowiedz