Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 212
Mirki, pamiętacie zapewne mój wpis nt. znalezienia mojego przyjaciela po 6 miesiącach od zaginięcia? Wiele osób zarzucało mi wtedy atencję na jego śmierci... Teraz atencji jak najbardziej potrzeba. Pod tym linkiem jest reportaż, kilka miesięcy po znalezieniu ciała. Tutaj tekst skróconych rozmów z rodziną miesiąc przed znalezieniem ciała.Są w nim omówione podstawowe rzeczy zaprzeczające logice tego, co orzekła policja. Sprawę zakończono jako "samobójstwo". Oczywistym jest, że jako rodzina i przyjaciele Damiana się z tym nie zgadzamy. Najprostsze podważenia są w tym krótkim materiale, a niedopatrzeń jest o wiele więcej. A o innych nie wiem, czy wolno mi na tyle otwarcie mówić. W każdym razie chodzi o #wykopefekt.
Mama Damiana od długiego czasu bezskutecznie usiłuje wytoczyć drugą sprawę. Wszyscy jesteśmy pewni tego, że Damianowi odebrano życie. Policja jednak stara się zasunąć wszystko pod dywan. Jedyne czego chcemy to SPRAWIEDLIWOŚĆ. Wiemy, że nie wrócimy mu życia, ale chcemy sprawiedliwego wyroku. Jesteśmy pewni, że zrobiły to osoby trzecie i mogą to zrobić nie raz.
Czy jesteście w stanie pomóc w jakimkolwiek działaniu #policja innym niż ignorowanie? Nie mam pojęcia, jakieś programy pokroju Uwaga, Rutkowski? Coś, co pomoże w jakimkolwiek stopniu ruszyć drugi proces, porządnie przesłuchać świadków i dokładnie przeprowadzić śledztwo. Bardzo proszę o wyplusowanie w gorące. Wyrzucenie tego na główną będzie moim marzeniem.

Przepraszam za spam tagami, ale nie daje spokoju to mi, a co dopiero jego mamie, która wygląda jak wrak siebie, bo musi walczyć o swoje #prawo
#pytanie #kiciochpyta #kryminalne #kryminalistyka #suwalki
Twinkle - Mirki, pamiętacie zapewne mój wpis nt. znalezienia mojego przyjaciela po 6 ...

źródło: comment_Pd8aTNAWHQEvYEqlEvMstl6OJe1ikNAv.jpg

Pobierz
  • 60
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dutch: Obejrzyj chociażby reportaż i przeczytaj artykuł. Sam zobaczysz, że nic tu się nie klei.
Przesłuchiwanie świadków z miesiąc po, nie przesłuchanie kobiety, która tej nocy widziała 4 chłopaków nad jeziorem w którym został znaleziony. Zachowania jego "kolegów", stan ciała, które ewidentnie nie leżało od jesieni do wiosny w zbiorniku, nawet stan durnego portfela i pieniędzy.
Przede wszystkim charakter Damiana. Nieistotne co by się w jego życiu działo - nie zrobiłby
@Twinkle: "Przede wszystkim charakter Damiana. Nieistotne co by się w jego życiu działo - nie zrobiłby tego. Od 13 roku życia sam mnie 4 razy osobiście przed tym uratował. Gdyby jednak już miał to zrobić - nie pozwoliłby się martwić, 6 miesięcy szukać."
#!$%@?ąc już od reszty argumentów to ten jest chyba najgłupszy. Życie to nie telenowela i rzadko kiedy ktoś zostawia list przed samobójstwem albo daje dosadnie znać, że zamierza
@Twinkle: a mnie interesuje jeden fakt bo słyszałem ze Rutkowski tam swojego nosa wpychał czy tam miał wepchnąć ale czy to prawda może cos wiesz ? No i z tego co slyszalem to była historia z dilerami jakieś zatargi kasa itp ale wiadomo plotki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niebiesko-niebieski: To nie był artykuł, a wpis o moich osobistych przeżyciach. Istotne artykuły masz jako hiperłącza w tekście.
Przeczucia nie są na pewno dowodem głównym w sprawie, ale to byłoby niezgodne z jego zasadami życiowymi, żeby 6 miesięcy się nie odzywać i się zabić (na pewno nie zabił się w ten sam dzień/miesiąc. Ciało wyłowiono z jeziora w stanie praktycznie zerowej zgnilizny + rzeczy osobiste które pokazuje mama na ujęciach w
@Twinkle:

Przede wszystkim charakter Damiana. Nieistotne co by się w jego życiu działo - nie zrobiłby tego. Od 13 roku życia sam mnie 4 razy osobiście przed tym uratował. Gdyby jednak już miał to zrobić - nie pozwoliłby się martwić, 6 miesięcy szukać.

OK, obejrzę materiał, ale jak napisał ktoś wyżej - ten akurat argument jest słaby. Bardzo rzadko potencjalny samobójca afiszuje się z chęcią odebrania sobie życia, jedynie 1/3 zostawia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lohner: Piszę prostym językiem, ale wiem jak to wygląda. Generalnie przez dużą wiedzę nt. kryminalistyki staram się tak o wznowienie procesu. Ani ciało, ani rzeczy prywatne nie wskazywały na to, że ciało przeleżało w zbiorniku od października do kwietnia.
@Twinkle: Policja zawsze zamiata sprawy pod dywan i udaje, że jest wszystko ok. Jak czytasz te historie kryminalne, co wrzucając to wiedz, że policja w USA i PL to jedno i to samo gówno. Znam podobną sprawę gdzie chłopak zabłądził uwaga ZABŁĄDZIŁ! w mieście gdzie się uczył i które ma 3 ulice. (Chodziła tam do szkoły od kilku lat.) Trzeźwy osiemnastoletni chłopak zgubił się i zamarzł. xD Jakieś 300m od czyjegoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dutch: To jest argument wyłącznie emocjonalny. Ja akurat byłam najbliższą mu osobą w kwestii myśli/uczuć. Nawet najlepszy przyjaciel nie wiedział tyle, co ja. Nie ufał nikomu jak mi, nikomu też nie udało się do mnie tak blisko "podejść" do mnie, jak jemu. Rozumieliśmy się bez słów i spojrzeń.
To nie chodzi o toczenie rozmów o samobójstwie ze mną. On mnie 4 razy przed nim osobiście uratował.
Wspominanie o Pezecie akurat tutaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smieszekjanek: Dobrze o tym wiem, siedzę w temacie od 10 rż. Wiem ile spraw zostało w USA i PL olanych na lata chociażby przez korupcję. Doskonały przykład z rodzimego podwórka - Iwona Cygan, na ławie oskarżonych siedzi nawet policjant, który wypowiadał się w 997.