Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 212
Mirki, pamiętacie zapewne mój wpis nt. znalezienia mojego przyjaciela po 6 miesiącach od zaginięcia? Wiele osób zarzucało mi wtedy atencję na jego śmierci... Teraz atencji jak najbardziej potrzeba. Pod tym linkiem jest reportaż, kilka miesięcy po znalezieniu ciała. Tutaj tekst skróconych rozmów z rodziną miesiąc przed znalezieniem ciała.Są w nim omówione podstawowe rzeczy zaprzeczające logice tego, co orzekła policja. Sprawę zakończono jako "samobójstwo". Oczywistym jest, że jako rodzina i przyjaciele Damiana się z tym nie zgadzamy. Najprostsze podważenia są w tym krótkim materiale, a niedopatrzeń jest o wiele więcej. A o innych nie wiem, czy wolno mi na tyle otwarcie mówić. W każdym razie chodzi o #wykopefekt.
Mama Damiana od długiego czasu bezskutecznie usiłuje wytoczyć drugą sprawę. Wszyscy jesteśmy pewni tego, że Damianowi odebrano życie. Policja jednak stara się zasunąć wszystko pod dywan. Jedyne czego chcemy to SPRAWIEDLIWOŚĆ. Wiemy, że nie wrócimy mu życia, ale chcemy sprawiedliwego wyroku. Jesteśmy pewni, że zrobiły to osoby trzecie i mogą to zrobić nie raz.
Czy jesteście w stanie pomóc w jakimkolwiek działaniu #policja innym niż ignorowanie? Nie mam pojęcia, jakieś programy pokroju Uwaga, Rutkowski? Coś, co pomoże w jakimkolwiek stopniu ruszyć drugi proces, porządnie przesłuchać świadków i dokładnie przeprowadzić śledztwo. Bardzo proszę o wyplusowanie w gorące. Wyrzucenie tego na główną będzie moim marzeniem.

Przepraszam za spam tagami, ale nie daje spokoju to mi, a co dopiero jego mamie, która wygląda jak wrak siebie, bo musi walczyć o swoje #prawo
#pytanie #kiciochpyta #kryminalne #kryminalistyka #suwalki
Pobierz Twinkle - Mirki, pamiętacie zapewne mój wpis nt. znalezienia mojego przyjaciela po 6 ...
źródło: comment_Pd8aTNAWHQEvYEqlEvMstl6OJe1ikNAv.jpg
  • 60
@Twinkle: Ale czy Rutkowski już nie był w okolicach ze mówił ze chce pomoc nawet „za darmo” w co nie wierze bo tak sie ogłaszał jeżeli dobrze pamietam. Tak była taka historia i co do znajomych kryształów także słyszałem w tej sprawie jest wiele niejasności w historiach osób przesłuchiwanych cały czas cos sie nie zgadzało. Na pewno nie zrobił tego sam to jest pewne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrobel7: Jeśli ktoś wierzy w to, że Pezet jest w stanie zrobić jeszcze coś dobrego to jest naiwny, nie słyszał jego ostatniej płyty i nie widział odpałów typu: jechanie po wiernych fanach bez powodu.
Tak już offtopując.
@Twinkle do śledztwa w ogóle się nie czepiaj bo kompletnie nie masz wiedzy jak powinno wyglądać, wiec nie wiesz co mogło być ewentualnie źle. A co do samego samobója, to charakteru samobójcy nigdy nie znasz. Jego zachowania nie przewidzisz. Nawet jeśli byś z nim mieszkała. Rozumiem, że jako jego bliska nie możesz się z tym pogodzić, to jest normalne. Ale argumenty są z dupy. Ja sam miałem kolegę z którym piłem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abrakadabra125: Otóż wiem, nie masz akurat po czym wnioskować mojej niewiedzy. Gdybym się swoją wiedzą na różne tematy dzieliła - nie gromadziłabym jej dalej. Bardziej czynnie np. brałam udział w jednym, akurat taki prezent dostałam na 18-tkę. Tylko to akurat było prawdziwe samobójstwo.
Uwierz mi, że aż zbyt dobrze wiem jak wyglądało. Co było źle? Rozpoczęcie przesłuchiwania świadków dopiero po miesiącu (przypominam, zaginął na imprezie. Towarzystwo wesołe, więc na kacu/zjeździe by
Pobierz Twinkle - @abrakadabra125: Otóż wiem, nie masz akurat po czym wnioskować mojej niewie...
źródło: comment_ApTDJNHYu41I8O8EkdgCGJ8K0Vfvv7HO.jpg
@Twinkle

Uwazam ze im szybciej pogodzisz sie ze smiercia swojego przyjaciela tym lepiej.
Nie dziwie sie ze Ty ani rodzina nie bierzecie tego pod uwage, bo wtedy moga zaczac sie lata obwiniania siebie nawzajem. A tak szukasz sprawcy kogos, ktory nie istnieje.
Naogladales sie dziwnych filmow z policja ze wszystko klepią pod dywan, tuszuja sprawy itp.
Przyjaciel raczej nie byl synem polityka albo dziwnych ludzi ktorych by chciala chronic policja. Serio tam
@Twinkle: Na pierwszy rzut oka widać, że kierują Tobą silne emocje. Z jednej strony to zrozumiałe, ale z drugiej - są powody, dla których osoby związane z ofiarą nie powinny np. pracując w policji brać udziału w śledztwie. Emocje często przesłaniają nam obiektywny obraz sytuacji. Że już nie wspomnę o tym, jak zdumiewająco mało wiesz o zachowaniu osób cierpiących na zaburzenia depresyjne i mających myśli samobójcze. Przypisujesz takiej osobie umiejętność logicznej
@KRISSVector nie wglebiam się w temat, szczerze mnie nie interesuje, odpowiadam tylko, że fizjologicznie miażdżyca może pojawić się u każdego w każdym wieku żeby nikt tutaj jakiegoś spisku nie węszył. Od narkotyków pylicy ciężko dostać.
@Lohner

@Twinkle: w zbiorniku wodnym ciało nie gnije tylko zachodzi przeobrażenie tłuszczowo-woskowe, wiec dobry stan zwłok to akurat nic nadzwyczajnego


Ale portfel, który policja oddała, a który niby leżał pół roku w wodzie - lol - w środku zupełnie nie zniszczone pieniądze i dokumenty, no sorry, ale takie rzeczy nie są możliwe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KRISSVector: Nie mam pojęcia. Pewnie roboty łapał byle jakie, to i choróbsk się nazbierało. Miażdżyca może rodzinna.

@Terki: Właśnie chodzi o to, że są konkretne osoby do przesłuchania, którym delikatnie mówiąc po tym odwaliło. Jedna z podejrzanych siedzi w psychuszce. To jest przede wszystkim dobrze zamaskowane przetrzymywanie, na pewno przekopanie i podejrzewam, że wrzucenie nieprzytomnego na wodę, coby się utopił.
To jest małe miasto, po co afera z narkotykami w
@Twinkle: macie dostep do protokolu sekcji? Mozna latwo okreslic czy ktos zostal glwatownie uduszony w wodzie, zmarl przed wrzuceniem do wody, przebywal w wodzie przez pol roku czy lezal gdzies i zostal wrzucony do wody pare dni przed odnalezieniem.
Jednak z tego co powiedzial ojciec w reportazu przy identyfikacji cialo bylo blade, a tak wygladaja topielce. Nie sa czarne.... Przez to ze byl w okresie pazdziernik-kwiecien (zeszla zima przyszla szybko, byla