Wpis z mikrobloga

Niby na jakiej podstawie mamy to oceniać? Nie wiadomo jaka była umowa, ale wnioski nasuwają się same. Jakby było powiedziane, że dostawa do drzwi to kurierów byłoby dwóch... Przecież sam jeden nie da rady tego wnieść. Poza tym ta forma dostawy jest rzadko spotykana, bo się zwyczajnie nie opłaca.
Bazując na ich cenniku to koszt dostawy z przesyłka do rąk osobistych powinna kosztować ponad 50zł. Tak, doręczenie do rąk osobistych to usługa dodatkowa, a nie podstawowa.
@Geraltzkiwi: Ale wiesz, że takie coś jak usługa wniesienia jest dodatkowo płatna extra ? A ta baba na bank tego nie miała. Cała reszta przesyłek kurierskich to tylko dostarczenie przedmiotu do pierwszej przeszkody architektonicznej takiej jak drzwi, schody, klatka schodowa itp.
@juwen do iluś kg kurier wnosi paczki i nie wiem czy to nie jest 30 (niech mnie ktoś poprawi), więc ma racje


@hangover: mi raz dostawca wysłał UPSa rackowego 2x3U... i byłoby OK, gdyby nie to że oba moduły owinął razem folią bąbelkową xD Ważyło pomad 40 kilo, kurier zadzwonił i z nadzieją w głosie pytał czy mu to pomogę na III piętro wtargać ( ͡° ͜ʖ ͡°
jezeli klientka zaplacila za dostawe pod drzwi to tak,

@Geraltzkiwi:
Wszystko zależy od regulaminu. Dla przykładu na banka żadna firma ci nie wniesie lodówki pod drzwi (na np: 4 piętro bez windy), nawet jak sobie dopłacisz, bo fizycznie nie jest to możliwe dla 1 os.
@juwen: Kurierzy się rozbestwili ostatnio. U mnie taki artysta z DPD staje sobie między blokami i wydzwania po ludziach. żeby podchodzili do furgonetki. Spoko, nie odmawiam, ale zastanawia mnie ilu ludzi nie odmawia. Ja okazuję dobrą wolę, bo równie dobrze mógłym powiedzieć - panie, to mniej niż 30 kilo, ma być pod drzwiami i #!$%@?.