Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5€?

To teraz pomyslcie sobie ze tam srednia to 1,5k€, a u nas - srednia 400€, a paliwo za 1,2€ xD
Ale Polska to waleczni Husarzy, a Francja biala flaga, tchorze hehe!
Dali biedakom zadatki i programy "+" i wszyscy potulnie morda w kubel xD

Polacy sprzedaliscie sie za 500zl!
(i to jeszcze z waszych pieniedzy xDDD)
#takaprawda #bekazpodludzi #francja
m.....0 - Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5...

źródło: comment_c5UODMAtWmEPw6Svq0NrgVJXSpffHsP8.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
@tnorek: Jako że urodziłam się i całe życie spędziłam we Francji, a moi rodzice i rodzina są nadal tam mieszkają, mogę powiedzieć wprost że zarabiając najniższą spokojnie przeżyjesz i niczego sobie nie odmówisz z niezbędnych wydatków, bez problemu naprawisz nagłą usterkę w aucie czy pojedziesz na wakacje raz w roku. Zobacz sobie na statystyki ile dorosłych Francuzów mieszka z rodzicami, a ile Polaków. Nie karze Ci nic przeliczać bo to mówi
  • Odpowiedz
  • 40
@ediz4 jak #!$%@? cena paliwa nie jest zwiazana z podatkami ?

To czemu moi rodzice tankujac olej opalowy do ogrzania #!$%@? domu musza placic 23% vatu i 350zl akcyzy? Dlaczego #!$%@? rzad nie potrafi wesprzec normalnych ludzi obnizajac vat chociazby na olej na cele grzewcze (w uk jest chyba 5% vat). A pozniej smog i palenie gownem.

No ale wspierajmy patologie 500+. Tych uczciwie pracujacych, prowadzacych przedsiebiorstwa mozna dymac bez konca. W
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada: Ja nie biorę, bo nie mam dzieci, ale moja rodzina bierze. On inżynier 15k, ona farmaceutka. Skoro oni są patologią, to powiedź coś o sobie, jakie studia skończyłeś, gdzie pracujesz. Pochwal się tym, bym wiedział co robi ktoś, kto jest lepszy od patologii.
  • Odpowiedz
@ediz4: o co ci chodzi? Masz problemy z zrozumieniem? Macron podniósł podatek o jakieś 10 ct a nie o 50 ct. Tak jak wcześniej autor sugerowal. Więc porównanie z 5 zł do 7 zł było kłamliwym porównaniem bo ceny paliwa są podnoszone o 7% a nie 33%.
Z matematyki miałem dobre i bardzo dobre oceny jak to cię tak bardzo interesuje.
Co to ma do rzeczy nie rozumiem ale widocznie ty
  • Odpowiedz