Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5€?

To teraz pomyslcie sobie ze tam srednia to 1,5k€, a u nas - srednia 400€, a paliwo za 1,2€ xD
Ale Polska to waleczni Husarzy, a Francja biala flaga, tchorze hehe!
Dali biedakom zadatki i programy "+" i wszyscy potulnie morda w kubel xD

Polacy sprzedaliscie sie za 500zl!
(i to jeszcze z waszych pieniedzy xDDD)
#takaprawda #bekazpodludzi #francja
Pobierz m.....0 - Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5...
źródło: comment_c5UODMAtWmEPw6Svq0NrgVJXSpffHsP8.jpg
  • 252
@marcooo80:

"Jeśli chodzi o benzynę, polska średnia pensja wystarcza na zakup 750 litrów, Włosi za swoją średnią wypłatę mogą kupić 1149 l, (...) Francuzi – 1578 l, natomiast Niemcy 1706 l."

Pozdro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najpierw ustalmy co to jest dla Ciebie prawica bo już tu różnych geniuszy widziałem twierdzących że PiS to lewica.


@ediz4: Ehhhh, za każdym ... razem w dyskusji na temat polskiej polityki pojawia się ten temat "hurr pis to lewaki bo socjaliści", "durr pis to prawaki bo patrioci". Podział jednoosiowy jest przestarzały jakoś od czasów rewolucji francuskiej, nie rozumiem dlaczego ktokolwiek jeszcze go używa.

Wszakże, jak głosi pasta:
"Używanie terminu ‘prawica’ oraz
@ediz4: To tylko pasta xD, nie zgadzam się z jej wszystkimi twierdzeniami. Z tym fragmentem się np. nie zgadzam, niemniej prawdą jest że podział lewaki-prawaki nie działa w dzisiejszym świecie i prowadzi do wielu nieporozumień.
@ediz4: gram w tą samą durna grę co inni tu porównując minimalna w Polsce do wyimaginowanej średniej w Francji. No przecież 1500 zł to samo co 1500 euro w Francji.:)
To ja porównuje podniesienia ceny o 10 groszy do podniesienia ceny paliw o te 10 ct.
Cieszę się że jesteś dumny ze swojej edukacji.
@omnibus_semper: Widzę że z tą szkołą specjalną to jednak prawda.

No przecież 1500 zł to samo co 1500 euro w Francji.:)...

To nie to samo.

Paliwo PB95 - Francja - 1,5 Euro obecnie - podwyżka 10 eurocentów to podwyżka na litrze circa 7%
Paliwo PB95 - Polska - 1,17 euro obecnie - 5, 03 zł - Podwyżka 10 groszy na litrze to podwyżka circa 2 %
Także podwyżka cen paliw we