Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5€?

To teraz pomyslcie sobie ze tam srednia to 1,5k€, a u nas - srednia 400€, a paliwo za 1,2€ xD
Ale Polska to waleczni Husarzy, a Francja biala flaga, tchorze hehe!
Dali biedakom zadatki i programy "+" i wszyscy potulnie morda w kubel xD

Polacy sprzedaliscie sie za 500zl!
(i to jeszcze z waszych pieniedzy xDDD)
#takaprawda #bekazpodludzi #francja
m.....0 - Czy ja dobrze rozumiem, ze we Francji tak ostro protestuja bo paliwo za 1,5...

źródło: comment_c5UODMAtWmEPw6Svq0NrgVJXSpffHsP8.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reg_edit:

No chyba nie powiesz mi, że demokracja polega na rozpędzaniu manifestantów armatkami wodnymi i policją. Francja to akurat kiepski wzór demokracji.

Polega na tym, że władza jest głosem ludu, a jeśli władza robi coś wbrew ludowi to niezbędny jest sprzeciw, np. protest. To jest istota demokracji.
Natomiast siłowe rozpędzenie przez władzę słusznego protestu oczywiście demokratyczne już nie jest. Wręcz jest antydemokratyczne. W demokracji władza jest od tego aby słuchać ludu, a nie go dojeżdżać.
Takżez z francuskiego rządu nasz przykładu lepiej niech nie bierze ale z francuskich obywateli nasi obywatele przykład
  • Odpowiedz
@Strahl: I ten sam europejski egzamin z radiologii możesz zdawać po polskiej rezydenturze. Jednak z tego co zrozumiałem, jeszcze go nie zdawałeś, więc czy to będzie faktycznie taki sam hop, jaki mają niemieccy rezydenci, dopiero się będziesz mógł sam przekonać.
Mówiąc o samym dnie, nie miałem na myśli ogółu społeczeństwa, a samego środowiska lekarskiego. Jeśli faktycznie traktują Ciebie na takich samych warunkach i tak samo szanują jak każdego innego niemieckiego
  • Odpowiedz
@Strahl: Cieszy mnie to. Ciekawi mnie tylko czemu mimo corocznej masowej emigracji młodych lekarzy do Niemiec liczonej w jakoby setkach, jakoś się liczba polskich lekarzy w Niemczech zwiększyć za bardzo nie potrafi.
  • Odpowiedz
@Strahl: Chyba 40% ma DG, a nie prywatny gabinet. Nie dość, z wielu specjalizacji nie masz żadnej szansy na otworzenie gabinetu, to jeszcze wielu lekarzy, którzy taką możliwość mają, się na to nie decyduję. Wersja z DG zaś wygląda właśnie bardzo prawdopodobnie z tymi 40%.
  • Odpowiedz