Wpis z mikrobloga

@Iudex: dobra komunikacja miejska i jak dla mnie we wroclawiu moglby byc zakaz prowadzenia samochodow. Ale niestety nie jest kolorowo i stan komunikacji jest tragiczny.
@skarbie: A może zamiast słuchać oszołomów zrobić coś z głową i znaleźć miejsce i na zieleń, i na pakingi i komunikacje i ttd? Ale to wymaga myślenia więc lepiej posłuchać małej ale głośnej grupy oszołomów i mamy coś takiego


@Sepzpietryny: No i bardzo ładnie. Samochód przejedzie, rower ma swój wydzielony pas a i miejsca parkingowe są. Co z tym jest nie tak?
@Bajo-Jajo: byłem parę razy w Cieszynie i tak spytam: nie szybciej się przejść na piechotę albo pojechać tym autobusem miejskim na który narzekasz po drodze? Przecież to miasto ma z 5km średnicy.
@aikonek: jesli mam sie odniesc do tekstu z obrazka to tak. Miasto to skupisko budynkow, ludzi, firm i działalności szeroko pojętej. Od zieleni i ławeczek i sparecków są parki i tereny pozamiejskie. Miasto, które nieumożliwi ludziom szybkiego dostępu to dóbr będzie miastem słabym i nie bedziecie mieli za co sobie spacerować i po czym bo parki sie buduje za pieniądze ktore pochodzą z pracy. Żadna szanująca sie firma nie bedzie miala
u mnie w miescie centrum zdycha bo nie ma gdzie zaparkowac.


@Bajo-Jajo:

u ciebie w miescie centrum zdycha, bo jedyne po co do niego jedziesz, to zeby przez nie przejechac.

Gdyby do centrum sie szlo, to by nie zdychalo. Nie dojechalo, zaparkowalo, zalatwilo sprawe w 5 minut i odjechalo, a przyjechalo w okolice, zaparkowalo gdzies na uboczu i przeszlo na piechote do celu. Pewnie w miedzyczasie zahaczylo by sie o miejsca,
@msichal jezdzi co godzine musialbym isc 500m na przystanek a potem gramolic sie spowrotem, dodatkowo z pracy wracam samochodem wiec jest to bezsensowne przerzucać sie na zbiorkom.
osoby mojego typu stanowia spory procent mieszkancow wiec wiekszosc nie kupuje w centrum