Wpis z mikrobloga

@PanLogik A co zamiast? Powrót do dzikiego zachodu? Oczywiście obecny system idealny nie jest ale odwracanie lewara w drugą stronę też nie będzie świetne. Problemem libertarian jest to że system o który walcza znają tylko z książek i filmów i wydaje im się że od razu po wprowadzeniu tych haseł świat zmieni się na lepsze nie biorąc pod uwagę że otwiera to możliwości też do tego, by było znacznie gorzej. Miło się
@kosmiczna_zyrafa: najlepsze ze mogą sobie w każdej chwili wyjechać i zorganizować sobie taki system i w nim żyć, lecz tego nie robią. Nie robią ponieważ potrzebują policji, służby zdrowia, komunikacji miejskiej, edukacji, oświetlenia ulic i wszystkiego co finansowane jest z podatków.

Najlepiej rozwinięte kraje maja najwyższe opodatkowanie, czego i nam życzę.
A co zamiast? Powrót do dzikiego zachodu?


@kosmiczna_zyrafa: Ciebie przedstawia memik z OP

odwracanie lewara w drugą stronę też nie będzie świetne


@kosmiczna_zyrafa: będzie świetne, najglupszy jest ten oswiecony centryzm, który ty prezentujesz.

Problemem libertarian jest to że system o który walcza znają tylko z książek i filmów i wydaje im się że od razu po wprowadzeniu tych haseł świat zmieni się na lepsze nie biorąc pod uwagę że otwiera
@3edcvfr4 Czyli w sumie przyznałes mi rację a forma w jakiej prezentujesz swoje tezy i arogancja sprawia że nie sądzę żebyś przekonał do siebie nikogo o odmiennym zdaniu. To że ktoś jest poniżej średniej nie znaczy że jest nieudacznikiem, nie wiem kto wpoił Ci takie poglądy. Nie życzę Ci tego, bądź zdrów i szczęśliwy ale bardzo jest cienką granicą pomiedzy byciem zdrowym i silnym a słabym i schorowanym. Przejdź się do hospicjum
Jak to się ma do antyludzkiej kary za chodzenie do pracy(podatek dochodowy)?


@Poro6niec: A mgógłbyś powiedzieć czym ty się w ogóle zajmujesz w życiu, skoro masz czas na bezustanne komentowanie na wykopie od rana do wieczora, przez 7 dni w tygodniu?

Czy nie jesteś przypadkiem drugim Axelio - pierwszym kucem wykopu - który najgłośniej brzmiał jak to podatki go jebią, a sam żadnych nie płacił, żyjąc tylko z samych alimentów od
@3edcvfr4: Ale poza centryzmem wszystko odpada.

Potrzebny jest publiczny fundusz na publiczną infrastrukturę. Wiadomo, że podatki powinny być jak najniższe i MOGŁY BY BYĆ, gdyby nie sam mechanizm sektora publicznego, który zachęca do marnowania pieniędzy (brak odpowiedzialności, możliwości całkiem legalnych wałków itp.).

Widziałeś, co się dzieje, gdy zostawia się ludziom utrzymanie głupiego chodnika? Moja ulica była świetnym przykładem, osiedle domów jednorodzinnych, więc ludzie radzący sobie finansowo. Jak wiele nowych ulic, nie
A mgógłbyś powiedzieć czym ty się w ogóle zajmujesz w życiu, skoro masz czas na bezustanne komentowanie na wykopie od rana do wieczora, przez 7 dni w tygodniu?


@waro: typie, jak ja mam 13 lat, po prostu walczę o swoją przyszłość
Jedyne co moge obecnie robić to praca na czarno u Pana Pawła w spożywczaku, wbijam po szkole i rozładowuje skrzynie z owocami, mlekiem, jajkami itp