Wpis z mikrobloga

  • 3
@pomidorowymichal1 mój system to brak monopolu na system, więc nie będę Ci zabraniał pozostać w obecnym. chodzi o to żeby IIIRP nie zmuszała mnie z korzystania z jej usług za tak srogą opłatą
  • Odpowiedz
@K_R_S: myśle ze dla takich jak ty powinny być w prawie osobne regulacje, np. płatność z góry za:
- każdy przyjazd policji, prowadzenie śledztwa
- usługi sądownicze, prokuratorskie
- przyjazd karetki i rynkowe ceny wszystkich usług medycznych (operacja serca to ponad 600 tysięcy)
- miesięczna opłata za korzystanie z chodników, oświetlenia ulic, sprzątania miasta
- wejście do parku
- za każdy kilometr przejechanej drogi
- każda usługę urzędowa
etc.
  • Odpowiedz
Anarchia potocznie oznacza również chaos, bezład, zamęt i coś takiego by zapanowało w utopii anarchokapitalistów i innych libertarian i w krótkim czasie zjechało by na szerokie drogi do autodestrukcji. Dobitnym argumentem jest to, że taki system na świecie nie istnieje i istnieć nie będzie bo to nierealne i złe. Podstawowe funkcjonowanie państwa, zapewnienie podstawowych usług i świadczeń trzeba zostawić w rękach aparatu państwowego. A to, że w Polsce jest niewydolny, głupi, skomplikowany
  • Odpowiedz
  • 1
@Corkamalarza: Ja #!$%@?ę, mamy 2018 rok, a etatyści wciąż używają ad Somalium. Tu nie chodzi o to, które państwa są rozwinięte, tylko o to, które się najszybciej rozwijają. Skandynawia ma zasoby i wypracowane przez lata bogactwo, które aktualnie przejada na bzdury. Nie zmienia to jednak faktu, iż dla przeziębiorcy jest to bardzo przyjazna kraina, gdzie wysokie podatki są jedną z niewielu wad.
  • Odpowiedz
  • 3
@PanLogik: Chyba trafiłeś w gorące i osobniki z obrazka się zleciały. To typ człowieka, który dziękuje państwu za zwrot podatku lub uważa, że ma jakieś zobowiązania wobec sztucznych grup osób, do których został "wpisany" bez swojej zgody.
Weźmy jako przykład definicję patriotyzmu, przytoczoną wyżej. Przecież to jest po prostu uświęcenie bycia ofiarą bez względu na to, czy jako patriotyzm uznamy umieranie za ojczyznę, czy płacenie bandyckich podatków.

Niestety, takie osoby niezdolne
  • Odpowiedz
  • 3
@damian713:

jak to jest, że zawsze najbiedniejsi/najsłabsi/najgorzej wyedukowani członkowie społeczeństwa, którzy najwięcej korzystają z opiekuńczego państwa poprzez usługi edukacji/ służby zdrowia i bez pomocy państwa prawdopodbnie by sobie ich nie zapewnili na podobnym poziomie najgłośniej kwiczą o tym, że państwo ich okrada i, że się do niego dorzucają?


Gówno prawda. To niewyedukowana biedota głosuje na socjalne programy. Wśród bogatych najwyższe poparcie ma w Polsce Nowoczesna, PO, Korwin. Sam sprawdź. Ponadto badania
  • Odpowiedz
  • 1
@pomidorowymichal1 z przyjemnością za nie zapłacę każdorazowo czy w formie ubezpieczenia. szczególnie jeśli państwo nke będzie sobie do świadczeniA takich usług rościć monopolu
  • Odpowiedz
  • 2
@chlebakk:

Podstawowe funkcjonowanie państwa, zapewnienie podstawowych usług i świadczeń trzeba zostawić w rękach aparatu państwowego. A to, że w Polsce jest niewydolny, głupi, skomplikowany to dlatego, że takie mamy elity antyobywatelskie


Swoim komentarzem uzasadniasz twierdzenie, które libertariańscy myśliciele wystosowali już dekady temu: socjalizm, etatyzm i redystrybucja są niezgodne z naturą człowieka. Możesz sobie wymieniać "elity rządzące", ale i tak nic się nie zmieni, dopóki nie zabierze się im pewnych narzędzi systemowych.
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Polska to graj gdzie kradnie sie narzedzia ze stacji naprawczych dla rowerow, demoluje przystanki i chodniki, uzywa opcji zwrotu by zrec za darmo, pali smieciami trujac wszystki.
A potem przychodzi akapek i mowi ze ludzie sami sie zloza na drogi, chodniki, edukację (usa ma szkoly finansowane przez dzielnice , przez co jak zyjesz w gettcie to z niego nie wyjdziesz)
No iks #!$%@? de. I jeszcze "bedzie wspaniale, trust meh,
  • Odpowiedz
@Naxster: Zastanawia mnie, skąd się oni biorą. Bo jeśli ktoś żył w jakiejkolwiek społeczności, gdzie było widać indywidualny wkład, to nie ma szans mieć tak zaburzonej wizji świata. To chyba jak z tymi bananowymi dziećmi milionerów z koszulkami z Che Guevarą, tak samo tutaj mamy chyba akapy w wersji szarych blokowisk, gdzie wszystko jest niczyje i samo się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawia mnie, ile pracy
  • Odpowiedz
Najpierw komuchy teraz akapy, wszyscy pierwsi do robienia utopii. Oczywiscie nie gdzieś indziej by pokazać jak super działa, nie, trzeba #!$%@? już działające państwo.

@Naxster: Zwracam uwagę, że istniał świat przed rewolucją. Państwa działały bez socjalizmu przez tysiące lat, do tego znacznie lepiej niż obecnie.
  • Odpowiedz
Nawet w tych twoich wyidealizowanych czasach ludzie umierali, bo nie było ich stać na ubezpieczenie.


@boryspo: A teraz umierają, bo płacą pod przymusem na gówniane ubezpieczenie, a i tak system nie jest w stanie im zagwarantować dobrej opieki. Na emeryturę możesz sobie i w złocie odkładać, to jest chyba najbardziej rozbuchany problem jakim się zasłaniają przeciwnicy wolnego rynku.

Kocham te wasze niewidzialne ręce rynku. Najlepiej z tego leczy pójście do pracy.
  • Odpowiedz
@Vanni: Nie wymagam od Ciebie jakiegokolwiek poziomu ani iQ ani wypowiedzi, więc po prostu na przyszłość zanim zaczniesz swoje bezsensowne wysyrywy to prześledź całość komentarzy, obrazków i co, kto, komu na co odpowiada zamiast od razu zdradzać że masz braki intelektualne.
  • Odpowiedz
@Corkamalarza:

To co Ty robisz w tej cywilizacji? Dlaczego nie wypieprzysz tego androida, nie zostawisz tego co tu masz i po prostu pojedziesz żyć w szczęściu w lepiance z gówna?


A co to niby jest, jak nie ad Somalium? Znane również pod postacią "#!$%@? do dżungli/na pustynię/Syberię/bezludną wyspę. Spowodowane złudnym wrażeniem, że dobrodziejstwa dzisiejszych czasów zostały zapewnione przy pomocy państwa, a nie pomimo niego i że wielcy wynalazcy i ludzie zmieniający
  • Odpowiedz
@PanLogik: No, starałem się zejść do Twojego poziomu. I tak, to jest odpowiedź na ten Twój wysryw i tak, podatki to jest cena za życie w cywilizowanym państwie. Ja tam wolę płacić podatek i jeździć po asfalcie, niż nie płacić i jeździć po klepisku.
  • Odpowiedz