Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy spuszczasz się, żeby dogodzić pasażerce w BlaBlaCar i dojeżdżasz po nią na jej prośbę, chociaż wcale nie musisz tego robić, dowozisz do celu, po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc, a po odbytym kursie dostajesz ocenę "wszystko przebieglo jak trzeba:)polecam!", ale ocena wystawiona przez pasażerkę to 4/5, więc spada Ci średnia ocen. No #!$%@?, co trzeba mieć w głowie...

#gorzkiezale #blablacar #logikarozowychpaskow
  • 108
  • Odpowiedz
  • 0
@tomash-pl: po tym jak moja siostra miała przyjechać do mnie na drugi koniec kraju i dziewczyna odmówiła jej przejazdu "bo tak", to sama bym dla własnej przyjemności następnej osobie dała jeden punkt mniej, żeby zło w świecie zatoczylo krąg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś inny zawinił i Ty oberwałeś ¯\_(ツ)_/¯ albo w aucie była #!$%@? atmosfera po prostu.
  • Odpowiedz
@tomash-pl: problemem jest tutaj "słowna" interpretacja ocen, którą przytoczył @wamaga. Dzbany biorą to zbyt dosłownie, i potem stwierdzają że "w porządku" to przecież pozytywna ocena, nie myśląc jednocześnie że to 3/5, czyli już niezbyt przyjemnie. Trzeba to brać na klatę i się nie przejmować kolego.
  • Odpowiedz
@selenita66: teraz w uverze mozesz dodać potencjalne wady/zalety przejazdy np. "śmierdzialo w samochodzie" ostatnio jechalem z ukraincem, #!$%@? mu w furze, nie umial jezdzic to od razu dalem 3
  • Odpowiedz
@Wolowinka: no to w jakiej sytuacji dalbys komus 4/5? Przecież to wysoka ocena, od tego jest skala by jej używać. Trochę żenujące jest ubolewaniem nad faktem, że komuś spadła ocena o 0,1. Przestańcie tak wszystko brać do siebie.
  • Odpowiedz
@Loomhggo: 4/5 oznacza, że oceniam przejazd pozytywnie ale jednak mam jakieś zastrzeżenia, skoro nie jest 5/5.
Blablacar to nie jest portal dla krytyków filmowych, gdzie podejście jest: jestem zachwycony filmem, nie mam zastrzeżeń, ale daję 8/10 no bo przecież nie mógłbym dać dziesiątki, to nie poziom Ojca Chrzestnego/whatever ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ocena przejazdu z drugim człowiekiem to nie ocena dzieła sztuki, albo wszystko było okej
  • Odpowiedz
@Wolowinka: może to nie filmweb, ale skala ocen jest. Zgodnie z twoją logiką należy dawać tylko pięć gwiazdek albo jedną? Dobrze rozumiem? Przecież to nie ma sensu i gdyby wstawić na blablacar system ocen PODOBALO MI SIE i NIE PODOBALO MI SIE (a tak rozumiem wystawianie skrajnych ocen) to zaraz by wszyscy mieli bol dupy, ze maja 85% a nie 100% łeeeeeeeee
  • Odpowiedz
Zgodnie z twoją logiką należy dawać tylko pięć gwiazdek albo jedną? Dobrze rozumiem?


@Loomhggo: Źle. Należy oceniać adekwatnie do jakości przejazdu, czyli jeśli wyjazd był punktualny, auto czyste, kierowca kulturalny, jazda bezpieczna itd., to dajesz 5/5. Jeśli coś gdzieś nawaliło, masz zastrzeżenia, to obniżasz ocenę - do 4, 3.. i najlepiej dopisujesz w komentarzu, co było nie tak. A nie, że dajesz 4/5 mimo że w sumie to żadnych zastrzeżeń
  • Odpowiedz
@void1984: no a co to jest rewelacyjny przejazd? Jak ci kierowca zrobi laskę i stopy wymasuje? xD ogólnie te słowne interpretacje są mega słabe. Popatrz:

Rewelacja! - Ogólne pozytywne wrażenie, nie mogę narzekać.

Fajnie - Użytkownik jest godny zaufania, a podczas przejazdu można było poczuć się wygodnie i bezpiecznie.

Czym się różni jedno od drugiego? XD Przecież tu by można nawet stwierdzić, że interpretacja "Fajnie" jest lepsza od "Rewelacja!" xDD
  • Odpowiedz