Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy spuszczasz się, żeby dogodzić pasażerce w BlaBlaCar i dojeżdżasz po nią na jej prośbę, chociaż wcale nie musisz tego robić, dowozisz do celu, po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc, a po odbytym kursie dostajesz ocenę "wszystko przebieglo jak trzeba:)polecam!", ale ocena wystawiona przez pasażerkę to 4/5, więc spada Ci średnia ocen. No #!$%@?, co trzeba mieć w głowie...

#gorzkiezale #blablacar #logikarozowychpaskow
  • 108
@tomash-pl: mój brat miał podobnie raz.

Parę miesięcy później jak wiózł typka drugi raz to się spytał czemu wystawił 4 a nie 5 i co by mógł poprawić w swoich przejazdach, żeby tym razem spisać się na 5 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Koleś się speszył tylko i powiedział, że nie wystawia 5 xD

Ale po drugim przejeździe wystawił jednak 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°
@void1984: stąd, że każdy inaczej interpretuje te zasady oceniania i potem jeden myśli, że ocenił kierowcę dobrze, a kierowca się czuje jakby mu ktoś jebnął plaskacza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też bym się #!$%@?ł, gdyby mi ktoś zaniżył ocenę, bo 5/5 to "rewelacja", a w umyśle oceniającego "rewelacja" jest tylko wtedy kiedy np. masz nietypowy samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°) powtarzam: wszystko było
@Wolowinka: ok, rozumiem twój tok rozumowania, ale w dla mnie 4/5 to całkiem spoko ocena, a 5/5 to rewelacja, czyli np. bardzo przyjemna rozmowa z kierowcą czy muzyka w moim guście (a mam nietypowy). Gdzie dla ciebie leży różnica między tymi dwiema ocenami? :) Za co odjąłbyś jedną gwiazdkę?
@void1984: Powtarzam - to Twój wymysł. Blabla nic tam nie tłumaczy, poza słabym opisaniem każdej z ocen.

1) "Użytkownik jest godny zaufania, a podczas przejazdu można było poczuć się wygodnie i bezpiecznie." - wow, zajebiście! Ale entuzjastyczna ocena!

2) "Ogólne pozytywne wrażenie, nie mogę narzekać" - bez entuzjazmu, no nie było źle, ale też żadnych pozytywów nie mogę znaleźć. No nie narzekam, tyle.

MINDFUCK: pierwsze zdanie dotyczy oceny 4/5 (Fajnie), a
Blabla nic tam nie tłumaczy


@Wolowinka: Przecież miałaś cytat - tłumaczy. Możesz mieć zastrzeżenia, ale przypomina to dyskusję w szkole
"Skoro wszystko napisałem dobrze, to dlaczego nie 6?!"
@Loomhggo: 4/5 bym dał, gdyby np. kierowca był jakiś mocno niekontaktowy, uprzejmy, ale w ogóle nie dało się z nim pogadać, biło od niego chłodem i dystansem, gdybym się źle czuł podczas przejazdu - bez żadnego wyraźnego powodu, ot po prostu atmosfera była kiepska. W tym momencie niby gość nic złego nie zrobił, ale też mam pewne zastrzeżenie - dlatego nie ma maksa. (tak teoretyzuję, bo w realu to nigdy nie
Zwykła skala ocen 1-5 by wystarczyła

@Wolowinka: Oczywiście że by wystarczyło 1-5, albo 1-6, jak w szkole, ale i tak się znajdą tacy, którzy będą zaskoczeni że nie dostali tej najwyższej "6".
@void1984: dobrze, źle sformułowałem, poprawiam:

"Blabla tam kiepsko tłumaczy, bardziej to wprowadza w błąd i prowadzi do nieporozumień, niż pomaga."

Oczywiście że by wystarczyło 1-5, albo 1-6, jak w szkole, ale i tak się znajdą tacy, którzy będą zaskoczeni że nie dostali tej najwyższej "6".


@void1984: Stosując twoją analogię, skoro uczeń napisał wszystko dobrze, to czy nie należy mu się ta piątka?
@Wolowinka: tylko, ze dla mnie 4/5 to jest dobra ocena :d dla mnie to taka podstawa, jezeli wszystko bedzie ok to pozostanie ocenia 4/5, jezeli czyms zostane pozytywnie zaskoczona to wtedy wskoczy na 5/5, serio nie spodziewalabym sie ze ktos moglby wziac to az tak do siebie jak autor posta.
Stosując twoją analogię, skoro uczeń napisał wszystko dobrze, to czy nie należy mu się ta piątka?


@Wolowinka: Tak, należy mu się ocena bliska maksymalnej. czyli 5/6. 6 to jest już rewelacja.
Blabla car ma nieco mniej ocen, więc wszystko dobrze to jest 4.
@void1984: no i w kółko trzymasz się tego słowa "rewelacja", jesteś właśnie przykładem człowieka o którym mówiłem tu:

Zwykła skala ocen 1-5 by wystarczyła, bo tak to człowiek przeczyta: "Rewelacja!" i mu się wkręcają jakieś oczekiwania z dupy, i nie daje takiej oceny, no bo słowo "rewelacja" zobowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


obniżasz ocenę z 5/5 na 4/5 bo oczekujesz "rewelacji", mimo że wszystko było bardzo dobrze
no i w kółko trzymasz się tego słowa "rewelacja",

@Wolowinka: Nie ja a blabla.

obniżasz ocenę

Nie zrozumiałeś, po prostu nie podbijam jej do maksa. Niczego nie obniżam.

mimo że wszystko było bardzo dobrze i nie masz żadnych zastrzeżeń. Nie jest to fair i tyle.

W szkole chyba nie zrozumiałeś dlaczego nie zawsze można mieć maksa, nawet jeśli nie zrobiłeś błędu.

Poczytaj oceny choćby na Wrocławskich Podróżach Kulinarnych - jeśli wszystko
Ehh napisałem prawie że książkę ale skasowałem cały tekst bo nie chce wyjść na jakiegoś chama. Mam ponad 100 pozytywnych komentarzy, co robię aby nie dostawać już żadnych negatywów? Po zebraniu wszystkich pasażerów i po dotarciu na miejsce, po zawiezieniu wszystkich w bezpieczne miejsca - anuluję przejazd.
Nie zrozumiałeś, po prostu nie podbijam jej do maksa. Niczego nie obniżam.


@void1984: no i tu jest między nami zasadnicza różnica w podejściu, można chyba skończyć, bo nie dogadamy się w tej kwestii.
@tomash-pl: Dziwne trochę, ale ja na twoim miejscu bym się nie zrażał. Jak zamawiałem przejazdy na samym początku to zazwyczaj ktoś miał w historii ocenę 1 na resztę po 5. Zawsze może dojść do nieporozumienia i nie wiadomo z czyjej winy. 4 to nie jest zła ocena, może nie umyłeś się i wydzielałeś nieprzyjemny zapach, albo masz zepsute zęby ( ͡° ͜ʖ ͡°)