Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy spuszczasz się, żeby dogodzić pasażerce w BlaBlaCar i dojeżdżasz po nią na jej prośbę, chociaż wcale nie musisz tego robić, dowozisz do celu, po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc, a po odbytym kursie dostajesz ocenę "wszystko przebieglo jak trzeba:)polecam!", ale ocena wystawiona przez pasażerkę to 4/5, więc spada Ci średnia ocen. No #!$%@?, co trzeba mieć w głowie...

#gorzkiezale #blablacar #logikarozowychpaskow
  • 108
@tomash-pl to jeszcze nic... Ja kiedyś jechałem pierwszy raz jako pasażer, mając na koncie KILKASET przejazdów jako kierowca ocenionych wszystkie na 5- przyszedłem na czas, usiadłem z tyłu, cała drogę (tylko godzina) czytałem gazetę, ze dwa razy coś tam się posmialem, bo było nas trzech pasażerów, po czym podziękowałem, pożegnalem się, zapłaciłem ile bylo trzeba i poszedłem. Po czym za parę godzin komentarz "spokojny przejazd!" i ocena 3/5. WTF?
Może daje wszystkim 4, po to aby w wyjątkowych sytuacjach móc dać więcej.


@wamaga: Podjechanie specjalnie po nią to jest wyjątkowa sytuacja, coś ponad program, ułatwienie jej życia, więc moim zdaniem OP mógł oczekiwać 5 gwiazdek skoro bardzo dbał o to żeby jej "dogodzić"
@tomash-pl: 4/5? Dużo.

Ja dostałem 3/5 bo "gdybym wiedział, ze z tyłu będą 3 osoby to bym nie pojechał". Tylko, że:
- na BlaBla jest taki magiczny checkbox (a przynajmniej wtedy był) "kierowca gwarantuje, że z tyłu będą siedzieć 2 osoby dla wygody" - nie zaznaczyłem
- nie spytał czy będą 3
po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc,


@tomash-pl: Też bym ci wystawił mniejszą ocenę. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, a najlepsze kursy to takie, w których dialogi to wymienienie się "dzień dobry" i "dziękuję, do widzenia".
@tomash-pl: Ja też daję z reguły 4/5. 5 wystawiam jak:
- są przekąski i napoje
- ładnie pachnie
- gra spokojna muzyka
- kierowca jedzie sprawnie i bezpiecznie
- auto min. segment D

Ot, wtedy siadam z tyłu, rozkładam podłokietnik, ustawiam klimę jak chcę, nie muszę iść przed podróżą do sklepu i relaksuję się w drodze bo jest dużo miejsca. Wtedy należy się 5/5. Jak podjeżdża jakiś student starym Fordem i