Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy spuszczasz się, żeby dogodzić pasażerce w BlaBlaCar i dojeżdżasz po nią na jej prośbę, chociaż wcale nie musisz tego robić, dowozisz do celu, po drodze pytasz kilka razy czy wszystko OK, czy nie ma jakichś uwag, potrzeb etc, a po odbytym kursie dostajesz ocenę "wszystko przebieglo jak trzeba:)polecam!", ale ocena wystawiona przez pasażerkę to 4/5, więc spada Ci średnia ocen. No #!$%@?, co trzeba mieć w głowie...

#gorzkiezale #blablacar #logikarozowychpaskow
  • 108
  • Odpowiedz
@tomash-pl Liczyła na przystojniejszego.

A tak serio, to wiem co masz na myśli. Do dziś zachodzę w głowę, co nie pasowało jednej osobie, która wystawiła mi "tylko" 4* w Uberze.
  • Odpowiedz
@Andrzeju_wegiel_2137: No jak mam 16 ocen, to jednak jest to dość istotny problem. I w sumie nie miałbym nic przeciwko tej ocenie, gdyby nie fakt, jak ludzie używają systemu ocen - albo absolutne minimum, albo absolutne maksimum. Jak mi średnia spada z 5 na 4.9 to już jestem mniej atrakcyjny w oczach potencjalnych klientów.
  • Odpowiedz
@tomash-pl:
Ze strony blabla system ocen:

5 - Rewelacja! - Ogólne pozytywne wrażenie, nie mogę narzekać.

4 - Fajnie - Użytkownik jest godny zaufania, a podczas przejazdu można było poczuć się wygodnie i bezpiecznie.

3 - W porządku - Użytkownik stawił się na czas i wszystko
  • Odpowiedz
@wamaga: ale nie oszukujmy się... to działa dokładnie tak, jak w szkole - dostajesz 4, a rodzice niezadowoleni, bo nie 5. I tak jak pisałem wyżej, nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że teraz ja ze średnią 4.9 jestem wyraźnie mniej atrakcyjny od jakiegoś ukraińca, choć ja mogę mieć 16 ocen, a on 2.
  • Odpowiedz
@DumnyZdun: raczej nie, nigdy nie jestem nachalny. Pasażerka zadzwoniła czy mogę po nią podjechać, powiedziałem, że spoko. Nie było mi to zbyt po drodze, ale nie dałem jej tego po sobie poznać. Co do podróży, to pytałem jedynie, czy klimatyzacja nie jest zbyt zimna i czy muzyka nie jest za głośna. Nie sądzę, żeby to było coś złego.
  • Odpowiedz
@tomash-pl: XD jeszcze trzeba było dać jej przejazd za darmo XD Ciekawe czy po faceta też dojeżdżasz gdzieś na wiochę mimo wczesnej ustalonego miejsca, nadrabaisz kilometrów, nie kasujesz więcej XD
  • Odpowiedz
@stillhet: podjeżdżam po każdego, kto poprosi i nie jest roszczeniowy na starcie. I nie mówię tu o wiosze, tylko o nadrobieniu pi razy oko 5km, więc tragedii nie było. Ja nie traktuję BlaBlaCara jako jakiejś platformy zarobkowej, a że z natury jestem raczej uczynną osobą i być może naiwnie, ale wierzę, że jak ja po kogoś podjadę kilka razy, to może ktoś kiedyś podjedzie po mnie, jak będę potrzebował. ;)
  • Odpowiedz
to już jestem mniej atrakcyjny w oczach potencjalnych klientów.


@tomash-pl: Nie przesadzaj. Może jest garstka idiotów, dla których jest różnica pomiędzy 4.8, a 5.0, ale większość to oleje. Ważniejsza jest ilość ocen i dopóki nie będziesz miał ocen poniżej 4 z komentarzami opisującymi coś negatywnego to ludzie będą mieli to gdzieś. Większe znaczenie ma pewnie Twoje zdjęcie.
  • Odpowiedz
@tomash-pl: szczerze ci powiem, ze szybciej bym sie zdecydowała na kierowcę z 4,9 (o ile nie ma żadnej 1 tylko same 4 i 5), niż z samymi 5 i średnią 5.0. To 4.9 jakos bardziej ludzkie i prawdziwe sie wydaje, a 5.0 wyglada jak każdorazowe żebranie o 5.0 i oceny wystawiane nierzetelnie i na odwal sie. Także głowa do góry :)
  • Odpowiedz
@tomash-pl było trzeba jej powiedzieć że Ci zależy i że się starałeś. niektórzy mają w dupie i dają 4 z automatu bo to taka najłatwiejsza ocena - bardzo dobrze, ale dupy nie urwało.
  • Odpowiedz