Wpis z mikrobloga

Eh, a mogła być Przymorska albo Biały Dwór. Mieszkańcy chcieli tych nazw. Nazw poprawnych geograficznie i/lub historycznie.
A zamiast tego mamy ul. Kurdupla.
Bo oczywiście Adamowicz musiał się postawić i kręcić szopkę polityczną, a debile z PiS mają tak nasrane we łbach, że chyba nawet swoim dzieciom dają imię "im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Później do nich wołają "Preziu, chodź no na obiad!"

(...) budząca największe kontrowersje ul. Dąbrowszczaków na Przymorzu ostatecznie zmieni nazwę na ul. Lecha Kaczyńskiego. Wtorkowe orzeczenie NSA jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu.


https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dabrowszczakow-zamiast-Kaczynskiego-w-Gdansku-n129200.html

#gdansk #przymorze
Pobierz
źródło: comment_OeYcTvJSGSyOQ9Q0ZBQd6JaSI96LRq66.jpg
  • 27
@lewoprawo: Ale to jest tak głupie z dobywanie przyczółków i punktów, że pała mała. Nie dość że nic nie znaczy, to teraz wystarczy w sumie jedno głosowanie w radzie miasta, by zmienić tą nazwę na inną, byle nie związaną z komuną.

Czyli coś, co można było zrobić od początku, bez tego żenującego spektaklu "prezydenta wszystkich Gdańszczan" i szopki "dobrej zmiany" (°°
@qwarqq: no rozumiem, wiem że był plebiscyt i że chodzili z petycjami, ale czemu nikt nie wpadł na to rozwiązanie po prostu, Biały Dwór też jest spoko.
Zresztą jak byłam głosować to już było Kaczyńskiego na oznaczeniach w lokalu wyborczym xd
Ale to jest tak głupie z dobywanie przyczółków i punktów, że pała mała.


@qwarqq: Nie całkiem tak. A raczej - w szerszym zakresie chodzi o co innego.
To jest walka o zostawienie swoich ideałów na przyszłość. I swojej wersji pamięci historycznej.

Za jakiś czas kontrowersje umilkną, przycichną, ludzie o nich zapomną - a pomniki, ulice, płace i parki z nazwą zostaną.

Dziś już chyba tylko historycy i pasjonaci pamiętają, że Piłsudski
To jest walka o zostawienie swoich ideałów na przyszłość. I swojej wersji pamięci historycznej.


@Polinik: Wiem co chodzi w większym wymiarze, ale dalej uważam to za totalnie głupie, w momencie gdy PO+N+Adamowicz mają większość w radzie miasta i mogą te nazwy zmienić bardzo szybko. I zapewne to dokładnie zrobią, po inbie ukręconej przez samego Adamowicza, wjedzie on teraz na białym koniu z jakąś nazwą z tych wybranych przez aktywistów jakiś czas