Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Jak przez net poznać kogoś z perspektywą na przyjaźń i wspólne dzielenie pasji? Nie koniecznie #lgbt.

Pracuję w domu więc poznanie kogoś "w pracy" odpada. Lubię odkrywać nowe, dzikie miejsca. Mam swój #kajak, który pakuję na dach samochodu i jadę gdzieś w Polskę. A także #rower z całym ekwipunkiem turystycznym. Kocham przyrodę, lubię mieć z nią bezpośredni kontakt, rozbić namiot gdzieś na skraju lasu, wykąpać się w czystej rzece, słuchać dźwięków natury... Czuję wtedy, że jestem tu i teraz.

Brakuje mi jednak kogoś, z kim mógłbym dzielić te pasje oraz po prostu dzielić się myślami. Próbowałem na różnych portalach ale bezskutecznie. Szanse na normalną, przyjacielską relację zabija podejście wielu osób. Jestem skreślany ze względu na wiek (lvl 40) oraz fakt, że mam partnera. Dla wielu czyni mnie to niewidzialnym i nie godnym poznania. Jest bardzo silna presja albo na związek albo na seks. Oczywiście to zupełnie normalne i nikogo nie oceniam, ale dla kogoś kto szuka czegoś poza tym jest to chyba niewłaściwa droga. Pytanie jaka droga jest właściwa?

Moje relacje z partnerem są jak najbardziej poprawne, jesteśmy razem od 18 lat i kochamy się. Nie dzielimy wszystkich pasji, ale to nie problem. Ważne, aby mieć także wokół siebie przyjaciół. Uważam, że bliskie, trwałe relacje z innymi ludźmi to - oprócz pasji - największa wartość i warunek szczęścia.

Chcemy zamieszkać na wsi. Samodzielnie remontujemy poddasze. Jeśli wiesz coś na ten temat to pisz koniecznie – desperacko potrzebuję teraz każdej rady :) Chcielibyśmy w przyszłości stworzyć tam miejsce przyjazne i zawsze otwarte dla "bratnich dusz", spragnionych spokoju i wytchnienia od pracy i miejskiej zawieruchy.

_Przyjaciel tworzy w nas nową przestrzeń, która prawdopodobnie nie zaistniałaby nigdy, gdybyśmy go nie spotkali. Tylko dzięki niemu rodzi się w nas nowy świat._ Anais Nin

P.S. Na zdj. to ja. Mazury. 2017.

#poznajmysie trochę też #introwertycy #introwertyzm oraz #pokazmorde #rozowepaski #wyznanie #turystyka #turystykarowerowa
Jonn - Jak przez net poznać kogoś z perspektywą na przyjaźń i wspólne dzielenie pasji...

źródło: comment_blItde1rEZYptgLXAtIr0XWZAePUrq9V.jpg

Pobierz
  • 12
@Jonn: też się zastanawiałem ostatnio, jak mogę poznać nowych ludzi, nota bene przy moim trybie życia jest to trochę utrudnione, a Grinder z powodów oczywistych odpada. Wszedłem na grupę fb, bodajże LGBT Polska czy coś, a tam średnia wieku to może 16 ( _)
@Jonn: a może grupy na FB? Przykładowo podróżnik/podróżniczka poszukiwani, podróże rowerowe. Na grupie autostopowicze czyli my jest bardzo dużo ludzi, czasem ogłaszają się osoby nie związane z autostopem (ale ze względu na dużą ilość osób, łatwiej spotkać nie tylko ciekawe jednostki, ale też dużo jadu).
@Jonn: Musisz wejść na prawackie fora. Wielu z nich marzy o tym, żeby mieć tego mitycznego kolegę geja, który krytykuje marsze równości.

A tak serio to tak jak mówią poprzednicy - fora tematyczne. Każde hobby gromadzi wokół siebie grupę pasjonatów z całego kraju, którzy prędzej czy później będą chcieli się spotkać na piwo.
A tak w ogóle to uważam, że powinien powstać taki Tinder, tylko że do szukania znajomych. W okolicach
@Jonn: pisz na mirko z tagiem miasta i sportu, z fb teraz wszyscy normalni tez uciekaja, albo korzystaja tylko z messengera. Sama bym poszla na takie kajaki, ale za daleko wiec powodzenia. A co do tipow na poddasze to wyslij fote i opisz problem