Wpis z mikrobloga

mózg se zwerbuj


@Duze_p--o: Ale czego się rzucasz? Podziękuj wierszykom typu "Kto ty jesteś?" i innym "patriotycznym" tworom.

Dzieci nie brały udziału w Powstaniu bo spontanicznie i bez powodu chciały, tylko dlatego, że dorośli wyprali im mózgi.
  • Odpowiedz
jacy wy jestescie jebnieci... Wy myslicie, ze po co te dzieci wysylali do walki? zeby zrobic z nich bohaterow narodowych? Niemcy mordowali dzieci jak popadlo, a polskie dzieci pomagaly w obronie swojej ojczyzny. Kazda para rak sie liczyla. Niemcy wymordowali w Warszawie prawie 200 tys cywilów , a kolejne 600 tys wypedzono z Warszawy lub wywiziono do obozów.
  • Odpowiedz
@densKukuro: ech... Cat-Mackiewicz, Jan Wuttke. A pary rąk przydawałyby się bardziej po wojnie, niestety wszyscy ci młodzi zginęli tam na darmo i nigdy nie powinni zostać użyci w walce, a jedynie w możliwie dużej skali chronieni czy nawet wyrzucani poza miasto.
  • Odpowiedz
nie było powodu, aha


@Duze_p--o: Żeby dzieci walczyły zamiast dorosłych? Nie, nie było powodu.

Nie było też powodu do samego Powstania. W przeciwieństwie do Powstania w Getcie, gdzie Niemcy zaplanowali jego likwidację wraz z mieszkańcami i tamtejsza społeczność stanęła przed wyborem śmierci z bronią w ręku lub spaleniem we własnych mieszkaniach. Nikt zrównania Warszawy do momentu wybuchu Powstania nie planował, a gdyby to Niemcy wygrali wojnę, to Warszawa dzięki Powstaniu
  • Odpowiedz
Przecież rola dzieci najczęściej ograniczała się do noszenia wiadomości. Nie mówiąc o tym ze nikt tych dzieciaków nie zmuszał. Zachowanie Niemców było po prostu p------e, świadczy o tym wysadzenie pałacu saskiego w którym nie było ani powstańców ani broni. Zmarnowali czas zasoby i amunicję tylko i wyłącznie dla czystej złośliwości.
  • Odpowiedz
@Fortyk: Niemcy zabijali dorosłych i dzieci przed powstaniem. Życie przez parę lat w ciągłej obawie o życie swoje i bliskich odciska swoje piętno.

Ale nie, teraz ludzie wiedzą lepiej, jak to jest móc wreszcie coś zrobić po latach bezsilności.
I są mądrzejsi, rozpasani w czasach pokoju oceniając działania ludzi w ruinach miasta.
  • Odpowiedz