Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 372
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Samodzielnym lokalem mieszkalnym, w rozumieniu ustawy, jest wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.


@ossadagowah: Kolego, ale ty czytasz co ty wklejasz? Polecam fragment:

lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.


wraz z pomieszczeniami pomocniczymi.
  • Odpowiedz
@OraclePL

Gdybym to ja od Ciebie wynajmował i byś mnie nie uprzedzał o odwiedzinach to by Cię z tego mieszkania wyprowadzała policja :) To straszne chamstwo robić coś takiego. Wchodząc w ten sposób podpadasz pod paragraf o naruszeniu miru domowego.
  • Odpowiedz
@ossadagowah: ergo:
OP, by dostać się do odrębnego lokalu, musi wejść do mieszkania, które wynajmuje. Ma prawo wynająć pokój komu chce i kiedy chce, ale nie ma prawa wchodzić do tego mieszkania kiedy mu się żywnie podoba.
  • Odpowiedz
@ossadagowah: jednocześnie lokal nie spełnia wtedy funkcji zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. A przypomnij mi, OP wynajmuje mieszkanie studentkom, które tam żyją, czy studentkom, które mają tam biura?
  • Odpowiedz
@ossadagowah: oczywiście, że wynajmuje mieszkanie. Wynajmuje mieszkanie 5 różnym, wybranym przez siebie lokatorom, którym wynajął lokale w postaci pokoju; jako że przestrzeń przeznaczona jest do celów MIESZKANIOWYCH, do 5 pokojów przypisane są pomieszczenia użytkowe, stanowiące część najmowanego MIESZKANIA.

tylko do swojego, przechodzi przez wspólną część udostępnioną do użytku najmujących


No właśnie nie. Swojego - ma do niego prawo własności. Ale nie ma prawa naruszania miru domowego lokatorów którym to mieszkanie
  • Odpowiedz
@biesy: wchodzac do wolnego pokoju, w ktorym moze sobie mieszkac, remontowac lub cokolwiek innego nie narusza miru domowego. Juz bardziej mir domowy narusza dziewxzyba spriwadzajaca chkopaka, ktory lokatorem nie jest. Czy ona powinna informowac pozostalych lokatorow ze ktos przychodzi do jej pokoju?
  • Odpowiedz