Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]
Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce wystukuje kod) Ze ona nigdy tak nie wynajmowala itd
I mam pytanie: to ja jestem bezczelny czy ocb? Bo mi sie wydaje ze mam pelne prawa do wizyt, tym bardziej ze zajmuje 1 pokoj wolny w tym czasie.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 372
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OraclePL: Już samo to, że dodałeś PL do nicku na polskim portalu wiele wyjaśnia xD Co do reszty to fajnie, że ktoś w internetach musi tłumaczyć dorosłemu facetowi takie elementarne zasady dobrego zachowania xdddd
  • Odpowiedz
Jak czytam to nie wierze :D Same dzieci z wielka inba ze mieszkajacy wpada do siebie do WLASNEGO POKOJU.
Gosciu wynajmuje 2 pokoje z 3, w trzecim nomen omen MIESZKA.

Jaka jest roznica jakby ktos wynajmowal ten jego pokoj i wpadal do mieszkania kilka razy w roku? ZADNA - tez mialby oznajmiac kiedy wpada? ¯\_(ツ)_/¯
Wynajmujacych nie moze obchodzic kto i ile razy w miesiacu mieszka w swoim pokoju ktory wynajmuje badz
  • Odpowiedz
Jak wynajmujesz pokoje osobno a nie całe mieszkanie to możesz wpadać kiedy chcesz, jeżeli wynajmujesz całe mieszkanie na umowie to nie możesz wpadać bez zgody wynajmującego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OraclePL: Wg prawa wynajmując pokój masz wstęp bez zapowiedzenia do części wspólnych (to nie wynajem całego mieszkania). Inna sprawa że prawo prawem ale takie zachowanie jest słabe i postaw się w ich sytuacji jakbyś sam od kogoś wynajmował i ktoś by ci właził do chaty bez uprzedzenia.
  • Odpowiedz
Wynajmuję mieszkanie dla 3 studentek. Po 1 na pokój. Jeden pokój jest wolny i przygotowuję go do przyszłego wynajmu. Ale muszę go wysprzatac i ogarnac i raz na tydzień wpadam na parę godzin z ojcem. Ostatnio bylem nastepnego dnia z rana bo zapomnialem czegoś a tam wciaz byl chlopak jednej z dziewczyny. Niby mieszkal niedaleko ;]

Ostatnio inna dziewczyna byla zla ze nie informujemy o “wizycie“(jedynie domofon informuje ze ktos na klatce
  • Odpowiedz
Nie jestes bezczelny. Kazda dziewczyna wynajmuje osobny pokoj, kuchnia lazienka i hall to czesci wspolne i mozesz do nich wchodzic bez zapowiedzi, ale do pokoi dziewczyn juz nie. Bezczelnym byloby zagladanie do pokoi. Jesli chlopak dziewczyny byl w tym wolnym pokoju to oni sa bezczelni, bo nie maja prawa tam przebywac. Jesli wynajmowalbys ten wolny pokoj jakiejs nowej osobie to ta osoba tez mialaby sie zapowiadac przed kazdem przyjscien bo pannice sobie
  • Odpowiedz
@biesy: może się źle wyraziłem ale przecież napisałem że ogarniam pokój nr 4 dla przyszlego lokatora nr4. Wtnajmuje po 1 pokoju z dostepem do wspolnej kuchni i lazienki. Tak jest w umowie.
Gdybym wynajmowal mieszkanie to ofkorz nie bylo by tematu tutaj
  • Odpowiedz
@Mathas warto dodać ze właściciel mieszkania może do niego wejść bez zapowiedzenia tylko w szczególnych przypadkach. A może i tak się zdarzyć ze to właściciela wyprowadzi policja za włamanie do swojego mieszkania i naruszenie ogniska domowego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz