Wpis z mikrobloga

Jak wam przeszkadzaja korporacje farmaceutyczne drogie #madki i inne #rozowepaski, to zacznijcie od odstawienia wszelakich aspiryn, apapow, paracetamoli i innych ibuprofenow lykanych 3 razy dziennie na najmniejszy bol glowy czy brzucha.
Szczegolnie, ze w przeciwienstwie do szczepionek, dzialania niepozadane lekow przeciwbolowych sa czestsze i moga byc powazniejsze niz dzialania niepozadane szczepionek.

Nie kuwa, walka z bigfarma ogranicza sie do niezaszczepienia wlasnych dzieci, ale jak trzeba sie samemu poswiecic to juz apapik dobry.

#ciekawostki #szczepienia #antyszczepionkowcy #nauka #medycyna #oswiadczenie
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwniczak: Hey, hey, nie jestem różowy, ale nigdy nie brałem takich środków przeciwbólowych. Jedyny ból jaki nie mogłem przetrzymać - raz - gdy ponownie postanowiła mi się wyżynać dalej jedna z ósemek musiałem w końcu przegonić środkiem przeciwbólowym, ale to już był na receptę opioidowy.

Leków nie biorę od przeszło 13 lat i tyle samo nie choruję, a i wtedy była to tylko jedna polopiryna, gdy chorowałem na zapalenie oskrzeli
  • Odpowiedz
@nontepeto: to się nazywa ideologiczne pranie mózgu. Taki tragiczny moment, w którym rzeczywistość przestaje mieć znaczenie, liczy się tylko 'walka o sprawę'. Przy czym jak wyżej: obwiniam i chcę karać szarlatanów robiących biznes na naiwnych, a nie ich ofiary.

Jeśli ziębolubsochopodobnych oszustów karać przepadkiem majątku pochodzącego z oszustw, to kolejni kandydaci długo by się zastanowili nad swoją ścieżką kariery. Tłumek wiernych może i by coś początkowo poburczał, ale bez wodza
  • Odpowiedz
  • 1
@piwniczak I ciekawi mnie czy ktoś przeprowadzi jakieś większe badanie na temat lekomaństwa polaków po wprowadzeniu ketoprofenu jako leku OTC, znajomi chirurdzy się śmiali że będą mieli dużo perforacji. ;)
  • Odpowiedz
@paramedic44 ładnie wyjasniles dzbana, szanuję i pozdrawiam kolegę po fachu. Ja już nie mam nerwów, przestałem wchodzić w komentarze i nawiązywać dyskusję to jest jak walenie głową w mur,cały czas te same, absurdalne i zapętlone argumenty, zero merytoryki,najgorsze jest to, że tych p----------h debili z dnia na dzień przybywa i na nic Twoje tłumaczenie, że wiedzę zdobywasz z książek, z badań klinicznych od profesorów,którzy życie poświęcili zdrowiu publicznemu, setki Twoich sytuacji
  • Odpowiedz
@piwniczak: To prawda, że leki przeciwbólowe są nadużywane i mają wiele skutków ubocznych ale nadal nie widzę związku z tematem. NOPy wcale nie są rzadkością np. AZS jest jednym z najczęstszych NOPów po szczepieniach i co? Myślisz, że to jest coś lżejszego od przechorowania odry? Z AZS dziecko męczy się latami jak nie całe życie, nie umrze od tego ale na pewno szczęśliwe z tego powodu nie będzie. Ciągła potrzeba
  • Odpowiedz
@Strahl: tak. Cytaty wyrwane z kontekstu, na ogół z badań stwierdzających coś innego niż twierdzi kłamczucha i/lub z predatory journals i/lub których autorzy sami przyznają, że nie są konkluzywne. Część z nich weryfikowałem uprzednio, bo spamował nimi nasz ulubieniec.
  • Odpowiedz
  • 2
@qrnx hodgkins lymphoma to 2-3 przypadki na 100 000, redukcja tego o 20% czy ile ona tam pisze trochę się nie kalkuluje przy śmiertelności rzędu 1/1000 podczas przebiegu odry.

Ale wiesz, mogę się nie znać. ;)
  • Odpowiedz
  • 3
@qrnx może gdyby na chloniaka ziarniczego zapadało co drugie dziecko to byłoby opłacalne i sensowne o tym mówić, ale w takim wypadku wychodzi wiesz, śmiesznie.
  • Odpowiedz