Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirkow/mirabel mieszkających w #trojmiasto #gdynia #sopot #gdansk zajmujacych sie #terrarystyka
Czy ma ktoś z was drewnojady? Mam początkowa kolonie mrówek. One max potrzebują jednego drewnojada (lub innego robala) na tydzień/dwa tygodnie...... W sklepach zoologicznych sprzedają w opakowaniach gdzie jest bardzo dużo w pudelku robali, które po jakimś czasie zdychają, zjadają się i ich komfort życia wygląda tak jak mieszkania komunalne po 10-20 latach........

Wiec ja raz na tydzień/dwa tygodnie wpadłbym po jednego robala (oczywiście zapłacę jakimś piwkiem czy czymś). Moze to i robale ale moje mrówy nie sa w stanie spożyć takich wielkosci co sprzedają sklepy zologoiczne a po co te stworzenia maja u mnie sie męczyć.......

#formikarium #mrowki
  • 1
@dzester: zrób robalom lepsze miejsce; u mnie dla mączników to jest duży box z paroma "elementami krajobrazu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) typu wytłoczki styropianowe. Dostają czasem suchy chleb, sałatę lub bułkę tartą i jest dobrze, z reguły namnażają się wystarczająco szybko. Żeby zahamować rozwój można je upchać i do lodówki.