Wpis z mikrobloga

tldr - ojciec narobił mi takiego wstydu, że nie umiem tego nawet rozchodzić. Jeżeli chcecie poznać najbardziej żenującą historię roku zapraszam do czytania...



Nogi mi się ugięły, myślałem że się zapadnę pod ziemię. Coś czuję, że przestanę się odzywać do ojca po tym co odwalił. Dajcie mi bigosu z dwa talerze, bo nie wytrzymam. Kurde ale wstyd ( _)

#gorzkiezale #zalesie #truestory
  • 158
@linuxuser Po co Ty mu to w ogóle mówiłeś?


@Catttana: bo w całej rodzinie szukałem kogoś kto by się załapał... nie łapały się bratowe ani bracia, ojciec też nie. Były więc poszukiwania, kto przekroczyłby próg 2500 brutto, bo prawie nikt się nie łapał. Padła podpowiedź ze strony brata, żeby wziąć chrzestnego, bo on pracuje w biurze i na pewno się łapie. Okazało się że nie, więc na pytanie ojca, czy chrzestny
@linuxuser: Moi znajomi, którzy zostali w moim mieście (około 30k mieszkańców) mają to samo, tj. 2k do 3k brutto. Praca 6-16 lub 6-18, nadgodziny, ciężko z urlopami, część kasy pod stołem i łatwo wszystkim mówić - "lol, to zmień pracę XD". Niestety w małym miasteczku z JanuszPol za 2.5k brutto można się przenieść do JanuszeX lub do Januszomania, gdzie będą zarabiali praktycznie taką samą kwotę ( ͡° ʖ̯ ͡
Pamiętam jeszcze jak 5 lat temu w rodzinnych stronach pracowałem za 5,56zł netto na godzinę na umowę zlecenie jednocześnie studiując zaocznie.


-po studiach

-nie możesz znaleźć żadnej pracy

To co to za filologia czy tam pedagogika była?


@tellet: ad 1. znalazłem pracę, na szczęście pracuję w IT już trochę, a jestem po studiach informatycznych, nie rozumiem Twojej złościwości...
A propos słabej płacy i pracy w miasteczkach wojewódzkich, opisałem jedną z historii, która mi się przytrafiła kilka lat temu.

Wpis macie TUTAJ

Zawołam kilka osób, może Was zaciekawi. Tylko mnie nie zjedźcie, jeżeli ktoś sobie nie życzy wołania proszę o informację.

Wołam komentujących wpis:
@Bellie @ZjadaczTrujki @MatiToJaa @HAL__9000 @kolo1992 @avicenna @kwiati @BigBlackSausage @thestructor @lanekrasz @mirekmirkowski @karmaisabitch @tellet @CaleZycieZielony @antosbdg @SiDi @testowyandrzej @tomeks85 @Catttana
@linuxuser: No to przecież z informatyki to biorą nawet w trakcie studiów na płatne staże. Dalej- robota w IT i nie mieć nawet na jakiś wynajem w mieście, które nie jest wielkości "rzutu kamienia"? Wszyscy w rodzinie poza żoną chrzestnego zarabiają poniżej 2,5k brutto jak na kasie w lidlu czy biedrze dają 2600-2800 na start:
https://pomorska.pl/zarobki-w-lidlu-po-podwyzkach-ile-zarabiaja-pracownicy-lidla-i-biedronki/ar/12961776
Mam podejrzenia jak @ZajebistyDuda - albo głęboka patologia, albo zarzutka 8/10
@linuxuser: Ludzie Ci pomogli, a ojciec jeszcze takie komentarze wali. Zamiast tego dosrywania powinien powiedzieć, że dziękuje za ich pomoc w Twoim kierunku i jakby co mogą na niego liczyć. Niestety, ja w rodzinie też mam takich Januszów, wbijają polackie szpilki gdzie tylko się da. Zabrzmiało jakby ojciec miał satysfakcję z tego, że chrzestny mało zarabia. Zresztą no błagam, nawet jak ma się takie myśli to się nie wali takich tekstów...
No to przecież z informatyki to biorą nawet w trakcie studiów na płatne staże. Dalej- robota w IT i nie mieć nawet na jakiś wynajem w mieście, które nie jest wielkości "rzutu kamienia"? Wszyscy w rodzinie poza żoną chrzestnego zarabiają poniżej 2,5k brutto jak na kasie w lidlu czy biedrze dają 2600-2800 na start:

https://pomorska.pl/zarobki-w-lidlu-po-podwyzkach-ile-zarabiaja-pracownicy-lidla-i-biedronki/ar/12961776

Mam podejrzenia jak @ZajebistyDuda - albo głęboka patologia, albo zarzutka 8/10


@tellet: Spoko, nikt nie zmusza
Wszyscy krzyczą ze 2,5k to max w mniejszych miastach. Mieszkając w stolicy muszę przyznać że aktualnie nie znam nikogo w wieku powyżej 25lat kto ma mniejsze zarobki niż 3k, pomijam nieudaczników życiowych. Ale #!$%@?@ koszty życia są też większe. Zakupy w sklach typu delikatesy w centrum lub na woli, mokotowie, to jakaś paranoja. Wszystko droższe kilkadziesiąt procent. Na szczęścia pralka czy lodówka to stały temat. #!$%@? ceny nieruchomosci mocno utrudniają osiedlenie się
Dokładnie, a powyżej 5k netto zarabia tylko 10 %. Więc albo na wykopie siedzi krajowa elita, czego nie sugeruje idiotyzm zamieszczanych treści, albo większość to mitomani.


@ZjadaczTrujki: pieniądze i kobiety to dwie najgłębiej zakorzenione w męskim ego sprawy. Dlatego ZAWSZE będzie będzie następowało w tej kwestii kłamstwo lub przemilczenie. Zauważ jak bardzo faceci w internecie chwalą się właśnie zarobkami i powodzeniem u kobiet, a to dlatego, że w internecie wręcz nie