Wpis z mikrobloga

@tojestmultikonto: w suuuuumie. Tak wlasciwie to nie ma chyba czegos takiego jak materializacja energii. Mozesz zmieniac jej postac w ktorej bedzie wystepowac. Taka ogolna zasada krystalizacji to to ze z czegos mniej uporzadkowanego dostajesz cos bardziej uporzadkowanego przy wykorzystaniu energii. Nie wiem jak mialoby sie to odnosic do powstania wszechswiata. Tylko tyle ze ladnie wyglada na filmiku i ze latwiej sobie cos takiego wyobrazic
Tak wlasciwie to nie ma chyba czegos takiego jak materializacja energii. Mozesz zmieniac jej postac w ktorej bedzie wystepowac.

@Szatanski_werset: Gdyby energia nie zbierała się w cząstki, a później z tych cząstek nie tworzyły by się atomy to by nas nie było. Dla mnie jest to oczywiste i wynika nawet z samej teorii "Wielkiego Wybuchu".

Taka ogolna zasada krystalizacji to to ze z czegos mniej uporzadkowanego dostajesz cos bardziej uporzadkowanego przy
Pobierz tojestmultikonto - >Tak wlasciwie to nie ma chyba czegos takiego jak materializacja e...
źródło: comment_mHUoJK095UpEy6a76nynIcO9eEEsqaSX.jpg
@tojestmultikonto: przede wszystkim wielki wybuch nie wyglądał - bo nie było obserwatora który by to oglądał,
a gdyby był to nie miałby skąd oglądać gdyż przestrrzeni też nie było obok, a w ogóle światła też nie było aby mógłby to zobaczyć, ofc w zajebistym uproszczeniu, ale może ci wystarczyć do zastanowienia się.
@tojestmultikonto: oke, ale chyba te atomy nie powstaja ze zwyklej energii?

Mowilem o kryatalizacji i o porzadkowaniu atomow/czasteczek w sieci krystalicznej bo do tego zjawiska sie odnosiles. Krystalizacja zaklada ze na poczatku istnieja atomy/czasteczki w przestrzeni ktore sa na poczatku nieuporzadkowane. Opieram sie na zwyklej wiedzy z gimnazjum czy z seriali, ale chyba przed wielkim wybuchem nie bylo nic?
oke, ale chyba te atomy nie powstaja ze zwyklej energii?


@Szatanski_werset: a z jakiej powstają? z niezwykłej?

Tutaj chodzi głównie o efekt wizualny tego zjawiska. Nie widać nic bo ciecz jest przezroczysta ale nagle zaczynają się w niej pojawiać pojedyncze włókna aż do całkowitego pokrycia szalki. Nie chce mi się pisać z trollem, który udaje, że nic nie rozumie. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobrej woli aby znaleźć części wspólne między oboma
@tojestmultikonto: nie jestem trollem i probuje z Toba do czegos dojsc. Nie wiem jaki masz proces myslowy dlatego chcialem zebys mi wyjasnil o co Ci chodzi z materializacja energii. Moze sie dowiem czegos nowego bo nie mam wyksztalcenia scisle fizycznego, ale nie bo zamiast wyjasnic jak w normalnej dyskusji to ironizujesz, smieszkujesz i odsylasz do literatury ( pomijam ze nie naukowej tylko filozoficznej). Brakuje zebys mi tylko napisal "Pozdrawiam :)" na