Wpis z mikrobloga

Tak czysto teoretycznie, to czy dałoby radę zrobić takiego falkonka na prunt? Byłby to gigantyczny sukces Muska i wielki kop popularności dla jegoż Tesli. Pytanie tylko, czy np. silniki turbowentylatorowe mogłyby być zasilane prądem i co w przypadku niskiej gęstości powietrza pod koniec wynoszenia? Do tego jeszcze ciekawe ile i jak wielkich baterii by trzeba było wykorzystać? Pewnie ostro bez sensu jest to, o czym piszę XD

#spacex #tesla ##!$%@? #technologia #nauka #kosmos #ciekawostki #ciezkierozkminy
Pobierz pogop - Tak czysto teoretycznie, to czy dałoby radę zrobić takiego falkonka na prunt?...
źródło: comment_4HxZP45OPlhv78Z4BMfdohYMnsObuMvW.jpg
  • 22
nie dałoby. Właśnie dlatego samochody "na prunt" są niszowe


@MiQ27: samochody na prunt już nie są niszowe, przejrzyj katalogi nowych aut, u nas średnia wieku auta to kilkanaście lat więc jesteśmy nieco do tyłu jednak to jest przyszłość i nie ma co ukrywać. Z lataniem jest inny problem, rakiety na paliwo ciekłe działają na zasadzie "odrzutu" nie da się takiej mocy osiągnąć silnikami wentylatorowymi a tylko takie można zrobić na prąd,
@MiQ27: jaki procent wszystkich pojazdów stanowią TIR-y? Zresztą też już powstają elektryczne ciężarówki a meleksy są znane od lat. Zobacz przykład kolei, napędy elektryczne biją na łeb spalinówki, przewaga silników elektrycznych nad spalinowymi gdzie 80% mocy jest tracone jest ogromna a problem magazynowania i odzyskiwania energii prędzej czy później zostanie rozwiązany
już powstają


@41B937B: no owszem. Powstają. Do masowego opanowania dróg droga daleka. Przykład kolei nietrafiony - zasilanie idzie z zewnątrz. Więc mimo ogromnego postępu nadal problemem jest zabrać autonomiczne źródło prądu, które będzie małe, lekkie i wydajniejsze niż paliwo w zbiorniku.
Wystarczy opanować bezprzewodowe przesyłanie prądu. Chyba Tesla kiedyś nad tym pracował i lecimy. Ciężar baterii odpada tylko silniki, paliwo tylko do manewrowania na większej wysokości gdzie już atmosfera jest rzadka.
@Unik4t: jak już będzie nieznaczny to może do tego czasu zdążymy opanować tzw. windę kosmiczną, oczywiście na prąd. Może się nazywać Falcon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast turbowentylator do rakiety to oczywiście pomysł bez sensu, nawet pomijając zasilanie. To tylko taka analogia była.
@MiQ27 idzie z zewnątrz bo nie ma jeszcze tak dobrze rozwiniętej technologii baterii gdzie by była duża gęstość upakowania energii przy małej powierzchni i wadze.