Wpis z mikrobloga

jeśli masz skłonność do hazardu to nie da kredytu


@Wychwalany: Nie mam,
Czytałem gdzieś że banki dziwnie patrzą na biznesy handlującymi tytoniem, alkoholami, importem/eksportem do krajów spoza EOG itd. Ile w tym prawdy - nie wiem i chciałbym się dowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Marcinowy: każdy bank ma inną listę podwyższonego ryzyka, z kolei większość banków podobną branż wykluczonych. Jeśli chodzi o branże podwyższonego ryzyka zazwyczaj jest to transport, budowlanka, oraz handel detaliczny - w niektórych bankach dochodzą jeszcze jakieś pojedyncze branże, np w nest banku wypiek chleba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blogers: proszę, nie wypowiadaj się na tematy których nie znasz. Jak pójdziesz do niektórych banków jako firma budowlana, czy transportowa to nie ważne czy masz 1mln czy 2 mln przychodu, i tak nie dostaniesz ani grosza, albo 100-150tys max
  • Odpowiedz
@blogers ale pierdoły opowiadasz... żal słuchać :D
@Marcinowy: każdy bank ma swoją listę, z reguły są niejawne lub do użytku wewnętrznego. Najczęściej wykluczone te, w których jest ryzyko finansowania prania pieniędzy, te które mogą łamać POŚ i podwyższone ryzyko tam gdzie się wywalają kredyty.

Jak klonujesz ludzi, handluje bronią czy wydobywasz uran, możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu.
  • Odpowiedz