Wpis z mikrobloga

Pomoże mi ktoś ogarnąć lapka? Mam problem, bo był tam zainstalowany Mint najnowszy, ale chciałem go zmienić na win10 więc po prostu zbootowałem instalkę przez usb i sformatowałem dysk, na którym siedział system. Niestety po instalacji zamiast windowsa mam komunikat "error: unknown filesystem. Entering rescue mode... grub rescue>" i ni cholery nie mogę tego ogarnąć. Są niby jakies poradniki i na youtube i forach gdzie wpisują "ls" i później szukają, który dysk (partycja?), nie wiem co to dokładnie, mam hd0 i hd0,msdos1 poda informacje i ustawiają dalej na ten ale u mnie każdy wali errorem :/

#linux
  • 8
@DrPapiK: jedyne co robiłem to sformatowałem partycję systemową przy kreatorze instalacji win10 i zainstalowałem windows normalnie. I on tam jest kurna zainstalowany, bo mi się go czasem uda z pendrive z instalką go uruchomić :/
@bartekn80: Kurde, ale ja odpaliłem też Minta z usb, potem Gparteda i ja normalnie tam nic nie widzę do usunięcia. Jak to się powinno nazywać? W prawym górnym rogu programu zmieniłem na dysk systemowy i tam była jedna partycja, którą skasowałem i zainstalowałem na nowo windowsa ale to nie pomogło.
@KebabWolowinaSosOstry: Różowemu ogarniam kompa a simsy nie chodzą na linuxie xD Popatrzę zaraz jak te komendy ogarnąc, bo coś chyba próbowałem dziś podobnego ale jak zwykle coś nie pykło. Tak samo jak z boortec /fixboto mi odmawia dostępu cholera wie z jakiego powodu. Ehh... Instaluję windowsa już z 30 raz i co instalacja to inne problemy i godziny szukania rozwiązania