Wpis z mikrobloga

Robiąc ostatnio porządki w elektronice u rodziców przypomniała mi się zabawna historia.

Lat temu chyba z 15, ojciec mój, tak jak każdy szanujący się hurtownik, kierownik, prywaciarz, badylarz, mikroprzedsiębiorca, brygadzista i taryfiarz w tym kraju, był szczęśliwym posiadaczem "motoroLLLi fałki" - kultowego wówczas modelu telefonu komórkowego Motorola RAZR V3. Dla gimbusów: to taki wysadzany diamentami iPhone X w oczach panów z wąsem z początków tego wieku.

Jako wierny fan-pan marki (miał już chyba trzeci taki sam model, w tym jeden złamany wpół po #!$%@? nam bramy przez Neuville'a w meczu z Niemcami w '06), tatko mój został uhonorowany przez Erę GSM przywilejem otrzymania specjalnej, spersonalizowanej tylnej klapki do ukochanego atrybutu każdego o wyglądzie Jerzego Engela, z dowolnie wybranym wygrawerowanym napisem.

Pamiętam ten wzrok. Jak stoi rano w kuchni w swojej dżinsowej kurtce z kubkiem Neski w dłoni, z delikatnym uśmieszkiem wpatruje się zamglonym spojrzeniem we wschodzące słońce, wyobrażając sobie jak Januszom w robocie spadają półbuty z wrażenia.

Gdy w końcu nadszedł dzień odebrania przesyłki z kodem logowania do specjalnego portalu, ojczulek zagonił mnie czym prędzej przed kompa i sam gdzieś zniknął. Patrzę, a gość targa z piwnicy jakąś zakurzoną księgę z paremiami łacińskimi i zaczyna recytować xD Tato, tato, pozwól że ci przerwę w tym momencie. Tu jest 14 znaków do wykorzystania.

No i się zaczęło...

Kocham Grażkę. Whisky moja żono. Vide cul fide. Ksywa z wojska. Znak zodiaku. Piwo to moje paliwo. Cytaty z Psów. Cytaty z Kilera. Rymowanki o teściowej. Forza Supraślanka. Bij Grajewiaka. Rambo III. Carpe Diem. Jeżeli nie możesz mnie znieść kiedy jestem najgorszy... (nie no, żartuję xD).

Podjęcie tak strategicznie istotnej, i co najważniejsze, nieodwracalnej decyzji, zajęło mu chyba ze 2 tygodnie.

W końcu ostatniego dnia promocji zagoniłem tatę przed kompa po ostateczne rozwiązanie kwestii fałkowskiej. Ojciec, decyduj się, bo zaraz klapki w ogóle nie będzie, a ja ten 26-cyfrowy kod logowania znam już na pamięć.

Tatko postawiony na rozdrożu życia podjął jedyną słuszną decyzję.

Efekt w komentarzu.

Insta | Blog

#wanderlust - tag z moich podróży i opowiadanek.

PS a w niedzielę na blogaska postaram się wrzucić kolejne, po krótkiej przerwie, opowiadanie około-podróżnicze, tym razem poruszające ciekawy incydent o którym niegdyś zrobiło się głośno na pograniczu sztuki i światowej sceny globtroterskiej. Stej tjund!

#podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #heheszki #tworczoscwlasna #telefony #technologia #gruparatowaniapoziomu #humorobrazkowy
Dwadziescia_jeden - Robiąc ostatnio porządki w elektronice u rodziców przypomniała mi...

źródło: comment_wqz3Hn3DQaKwhbFiuWPJ26FDNAcDBNWY.jpg

Pobierz
  • 56