Wpis z mikrobloga

Mirki, prawilnie przypominam:
Automatyczne światła w waszych samochodach, jak sprytnie by się nie nazywały, polegają na prostym czujniku natężenia światła, który można kupić w Internecie za parę groszy.
Natężenie światła we mgle jest przeważnie duże, ale niewiele w niej widać. Mając przełącznik świateł w pozycji AUTO i jadąc we mgle, możecie śmiało założyć, że w 9 przypadkach na 10 jedziecie na na swiatlach dziennych (DRLach) z przodu - i nic więcej. Z TYŁU NIC SIĘ NIE ŚWIECI, W GĘSTEJ MGLE WAS NIE WIDAĆ - pic rel!
Dlatego jadąc we mgle nie wyłączajcie myślenia, za to włączajcie światła mijania RĘCZNIE.
W razie potrzeby (przy mocno ograniczonej widocznośc, poniżej 50m, czyli połowa odległości między słupkami pikietażowymi) włączcie też tylne światła przeciwmgielne - ale wyłączajcie je kiedy mgła się przerzedza!

#motoryzacja #polskiedrogi
bidzej - Mirki, prawilnie przypominam:
Automatyczne światła w waszych samochodach, j...

źródło: comment_Li945kqBBHROqXomS24hb6RzjOZihF9R.jpg

Pobierz
  • 38
@bidzej: apel spoko coraz więcej jest samochodów ze światłami z trybem AUTO sam takim jeżdżę i musiałem raz tacie powiedzieć żeby zmienił na mijania bo się nie świecą po kontrolkach widziałem, że nie.
Natężenie światła we mgle jest przeważnie duże, ale niewiele w niej widać. Mając przełącznik świateł w pozycji AUTO i jadąc we mgle, możecie śmiało założyć, że w 9 przypadkach na 10 jedziecie na na swiatlach dziennych (DRLach) z przodu - i nic więcej. Z TYŁU NIC SIĘ NIE ŚWIECI, W GĘSTEJ MGLE WAS NIE WIDAĆ - pic rel!


@bidzej: swoją drogą, nie mogę wyjść z podziwu jaka ameba musiała wymyślić zasadę,
@enron: Można tylko powiedzieć, że to jest ze względu na oszczędność akumulatora nie widzę innego wytłumaczenia


@CrazyxDriver: przecież zamiast tego wystarczyłoby dać LEDowe pozycyjne z tyłu i akumulator nawet by nie zauważył...
Cholernie mnie wkurza właśnie to włączanie tylko przednich LEDów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dla mnie poza mgłą, jest jeszcze jeden przypadek jazda w deszczu na światłach dziennych. To powinno być surowo karalne.
Brakuje prostego mechanizmu: pada deszcz - uruchamiasz wycieraczki - światła powinny się zmienić z dziennych na mijania. Taki o to automat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: mało co mnie denerwuje na drodze jak te sieroty co mają automatyczne światła którzy nie włączą świateł, bo przecież oni nie po to kupowali samochód z automatycznymi światłami żeby ręcznie przełączać w sumie są jeszcze ci którzy zamontowali sobie ledy i oni też nie widzą już potrzeby włączania świateł mijania w dzień... niezależnie od warunków pogodowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xsaase:

Dla mnie poza mgłą, jest jeszcze jeden przypadek jazda w deszczu na światłach dziennych. To powinno być surowo karalne.


teoretycznie jest to jest karalne, a jak jest w rzeczywistości to każdy wie :/
weź takiemu zamrugaj światłami albo powiedz żeby włączył to jeszcze się oburza