Wpis z mikrobloga

Przepisy na redukcje.

Przepraszam że tak późno, ale cieżko było mi się zebrać do spisania ich w jedno miejsce :)

Tipsy:
- na rynku dostępne są oleje w sprayu, dzięki czemu można w łatwy sposób kontrolować kalorie na patelnii.
- słodziło: ksylitol, stewia, erytrol. Trzeba pamiętać że stewia jest o wiele bardziej slodka niż pozostałe i wystarczy jej dosłownie szczypta. Zanim zaczniemy dodawać ja do produktów lepiej samemu wyczuć jaka ich ilość nam odpowiada
- W tej części przepisy na śniadania i kolacje i jeden obiad - skupie się na nich później.
- W diecie unikałam pieczywa i makaronów. Chleb piekłam sama.
- Do kontrolowania kcal polecam aplikacje fitatu, zapotrzebowanie kaloryczne policzyłam przy pomocy kalkulatora BMR, i obcięłam15%.
- Porzucilam tez myslenie "musze schudnac" na "ile musze dzis spalic kcal by pozwolic sobie na małego cheata" - szłam na rower spalam 500 kcal i mogłam zjeść coś niezdrowego :) Nie musiałam się dzięki temu katować psychicznie odmawiając sobie każdej przyjemnosci jak jakas pokutnica ;)
- kaloryczne alkohole zamienilam na białe wytrwane wino, nie jem praktycznie smażonego.
- polecam zakup parowaru.

1) PIZZA Z PATELNI
Mieszamy w misce: 3 łyżki mąki (dowolnie owsiana/ kukurydziana/ pszenna / ryżowa – warto kombinować każda ma inny charakterystyczny smak lub mieszać); jajko, 30g mleka, 1/3 łyzeczki proszku do pieczenia. Fakultatywnie szczypta soli, cukru.
Wszystko mieszamy, smażymy pod przykryciem na patelni. Następnie przewracamy, nakładamy jakiś sos (np. ketchup), i nakładamy dodatki. Znów przykrywamy, a gdy ciasto się zetnie zjadamy
*Przyprawy: sól pieprz bazylia przyprawy do pizzy
*Sos: 3 łyzki koncentratu pomidorowego, 1 łyzeczka oleju, trochę wody i przyprawy typu oregano, bazylia

2) CIASTKA
Owsiane dyniowe ciasteczka
Składniki:
150g płatków owsianych
1 szklanka puree z dyni
Słodzidło, u mnie ksylitol
Dodatki, propozycje: Cynamon, wiórki kokosowe, budyń czekoladowy, rodzynki
Wszystkie składniki mieszamy, formujemy ciastka i pieczemy w nagrzanym do 180’C piekarniku około 10-12 minut.

Jabłecznik
1 szklanka mąki gryczanej
1 szklanka mąki jaglanej
4 jajka
2 banany
2 duże jabłka
4 łyżki ksylitolu
2 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody oczyszczonej
Zmielone migdały, orzechy, żurawina
Mieszamy w misce suche składniki. Dodajemy resztę składników i miksujemy. Jabłka obieramy, kroimy w kostkę i mieszamy z ciastem. Wylewamy do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w 180'C przez ok. 45 min.

Szarlotka 2.
Składniki: 1 szklanka mąki orkiszowej, 1 szklanka kaszy manny, 1 szklanka erytrolu, 1,5 łyzeczki proszku do pieczenia, 150 gram zimnego masła, 1,5kg jabłek i cynamon
W misce mieszamy mąke, kasze słodzidło i proszek do pieczenia. Na spód okrągłej tortownicy wykładamy 1/3 masy, potem wkładamy polowe startych jabłek i posypujemy cynamonem, następnie kolejna 1/3 masy, znowu jabłka i cynamon i ostatnia 1/3 masy. Na wierzch dajemy starte na grubych oczkach masło (fakultatywnie jednak wiadomo tluszcze sa czasem potrzebne). Piec w 180 stopniach ok 1h. Najlepiej smakuje zimne Na koniec można posypać cukrem pudrem taki cheat day :D

Sernik
250g twarogu chudego
300g jogurtu
3 jajka + 2 białka
1 budyń waniliowy + aromat waniliowy fakultatywnie
słodzidło
Piekarnik do 160 stopni. Białka ubić ze szczyptą soli. Reszte składników blendować na gładką mase. Delikatnie łączyć z białkami, wlac do formy o średnicy 23cm. Na wierzch można wysypać dowolne rzeczy typu kakao itp. Piec 50 minut

Makowiec z serem
Mak: 100 g maku; garść suszonych owocow, orzechow np. wloskich; 2 łyzki miodu, skorka pomaranczowa
Masa serowa: 0,5kg białego półtłustego sera, 4 jajka osobno bialka i zoltka, 0,5 szklanki erytrolu, 1 budyn waniliowy lub smietankowy
Do białej: 2 łyzki erytrolu i szczypta soli
Wykonanie: Mak płuczemy ciepłą woda na sitku TRZYKROTNIE by pozbyć się gorzkiego smaku. Zalewamy go szklanką wody, wsypujemy orzechy, owoce, wanilie i miód. Gotujemy na małym ogniu do momentu wygotowania się wody i zostawiamy pod przykryciem. Ser blendujemy z żóltkami, slodzidlem, budyniem, dodajemy mak i na końcu ubite na szytwno bialka DELIKATNIE mieszając je z reszta masy. Mase wlewamy na blaszke wylzoona papierem do pieczenia, przykrywamy szczelnie folia aluminiową i pieczemy przez 40 minut, po tym czasie uchylamy piekarnik, zdejmujemy folie i trzymamy ciacho na 20 minut w tej samej teperaturze.

Jabłecznik z twarogiem
Spód i kruszonka: 200 g mąki; 2 jajka; 25g oleju kokosowego; 40g ksylitolu; 5g proszku do pieczenia
Zagniatamy je i dzielimy na 2 częsci po 3/4 i ¼ wielkości. Mniejsza do lodówki, wieksza do wylepienia spodu ciacha. Piec 180C 10 minut
Masa serowa: 0,5kg twarogu, 2 jajka, 120g miodu, 30 g budyniu, 4 jablka, cynamon, 10g ksylitolu
Twaróg, jajka, budyn bledujemy na gładko. Wylewamy tą mase na upieczony ostudzony spód, jabłka kroimy na mniejsze kawałki, mieszamy je ze zlodzidlem i cynamonem. Wyłożyc równomiernie na mase serowa. Wyciagnac ¼ zimnej masy ciasta z lodówki, zetrzeć na tarce na wierzch ciasta.

Ciastka owsiane z marchewką (10 sztuk)
Jajko; 2 łyzki rozpuszczonego oleju kokosowego, ¾ szklanki platkow owsianych błyskawicznych, 6 lyzek maki, pol lyzeczki proszku do pieczenia, lyzeczka cynamonu, pol szklanki startej marchewki na średnich oczkach, 2 lyzki slodzidla
Mieszamy wysztko, odstawić na 10minut, formować ciastka i piec 15 minut 180C

Cynamonowe ciasto z wiśniami
200 g maki kukurydzianej, 200 g jogurtu naturalnego, 2 jajka, 1 lyzeczka proszku do pieczenia, cynamon, wisnie, 100g ksylitolu
Jajka ubic ze slodzidlem, dodac reszte skladnikow i wszystko wymieszać. Piec 35 minut 180C

3) OMLETY I NALESNIKI
Kakaowy omlet
Składniki:
60 g jogurtu naturalnego
60 g banana
40 g dowolnej mąki (ryżowa+z ciecierzycy)
2 jajka
1 łyżka kakao
Cynamon
Słodzidło wg uznania
Wymieszać i smażyć na patelnii.

Kukurydziany omlet
Składniki:
50g mąki kukurydzianej purerein
2 jajka
100g mleka

Naleśniki z makiem 4 SZTUKI
2 jajka
1 opakowanie budyniu bez cukru 40g
140 ml mleka
3 łyżki mąki
1 łyżeczka maku

Omlet Twarogowy
120 g chudego twarogu
100g maślanki/ jogurtu
30g budyniu
2 jajka + słodzidło
Blendujemy, smażymy z obu stron POD PRZYKRYCIEM

Omlet biszkoptowy
2 jajka; 2 łyzki mąki; pół lyzeczki proszku do pieczenia, opcjonalnie slodzidlo
Białka ubic , dodac slodzidlo, zoltka, zmiksować, dodac reszte skladnikow wymieszać lyzka i smazyc z obu stron POD PRZYKRYCIEM

Jogurtowe placuszki
2 jajka; pol szklanki jogurtu; 1 lyzka ksylitolu, ¾ szklanki maki, pol lyzeczki sody lub proszku do pieszenia
Wszystko wymieszać i smazyc na malym ogniu. MOŻNA DO CIASTA DODAC KAKAO I BĘDĄ CZEKOLADOWE

Omlet piernikowy
3 jajka; 3 lyzki maki gryczanej; lyzeczka kako, lyzeczka przyprawy do piernika; pol lyzeczki proszku do pieczenia, lyzka etryrolu lub ksylitolu.
Białka ubić na szytwno, dodac slodzidlo i zoltka, zmiksować, dodac pozostale sklaniki, wymieszać lyzka smazyc z obu stron

Placki z cukinii
200g cukinii, 50 g maki ryzowej, 2 jajka, 60 g jogurtu naturalnego, przyprawy (oregano, sol, czosnek, pieprz). Cukinie zetrzeć na tarce, odstawić na chwile odcisnąć wodde dodac reszte skladnikow i smazyc na rozgrzanej patelnii

4) OBIAD
Makaron z papryką i szpinakiem
50 g makaronu (penne); 100g przecieru pomidorowego, pol papryki, mala cebula, garść szpinaku swiezego, ¼ lyzeczki pieprzu cayenne, pol lyzeczki papryki słodkiej, sol i pieprz dla smaku
Makaron ugotować, cebule pokroić w kostke, paprykę w paski, warzywa podsmazyc na oleju, dodac przyprawy, smazyc, wlac przecier, gotowac do zgęstnienia, wrzucić szpinak, dusic az zmniejszy się objetosc, wsypac makaron;

5) Chleb
Bananowy chleb
4 banany, 1 jajko, 200g gryczanej maki, lyzka cynamonu, lyzeczka proszku do pieczenia, 200 ml wody lub mleka, zurawina 160C 1h

Chleb ryżowy
500g maki ryzowej. 500mlo wody/mleka, 3 łyzki suchych drozdzy, 1 lyzka cukru, ½ lyzki soli Rosnie 40 minut , 190C 50 minut

#mikrokoksy #dieta #jedzenie #mikrokoksy #mirkokoksy #zdrowie #redukcja #chudnijzwykopem #silownia #kokosowapalma
  • 160
Podstawą mojego jedzenia gdy już totalnie nie mam czasu jest: indyk i warzywa w parowarze, platki owsiane (mieszam je ze wszystkim z imbirem, cynamonem itp) ALE ROBIE JE NA WODZIE wtedy maja o wiele mniej kcal, jajka, twaróg chudy i jogurty 0%.
Słodkiego sie odzywczailam dzieki sosom zero kcal kupowanym na guiltfree na poczatku diety, stewia tez pomogla i COLA ZERO ❤